Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Zesłania Ducha Świetego - 04.06.2017

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Także dzisiaj pod hasłem „Dziękujemy za chleb”, już po raz dziesiąty, obchodzimy Święto Dziękczynienia. W trwającym w Kościele w Polsce Roku św. Brata Alberta jest to okazja do dziękczynienia za życie Świętego oraz za ludzi włączających się w dzieła charytatywne i posługę potrzebującym. W całej Polsce prowadzona jest dzisiaj zbiórka ofiar na budowę Świątyni Opatrzności Bożej, jako wotum wdzięczności Bogu naszego Narodu.

 2. Zmiana tajemnic różańcowych, dzisiaj po nabożeństwie czerwcowym.

 3. Zapraszamy do udziały w nabożeństwach czerwcowych: w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 12.00 oraz o godz. 17.30.

 4. W poniedziałek przypada Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

 5. We wtorek, na godz. 18:00 zapraszamy na dziewiąty już dzień nowenny przed Świętem św. Antoniego.

 6. W środę przypada liturgiczne wspomnienie bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego.

 7. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. W tym dniu o godz. 18:00, młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania

 8. W piątek zapraszamy na godz. 18.00, na Mszę św. i nabożeństwo przez wstawiennictwo błogosławionych Męczenników z Peru - o. Zbigniewa i o. Michała.

 9. W sobotę odbędzie się w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia dla narzeczonych z naszej Archidiecezji. Rozpoczęcie o godz.: 14:00 w kościele.

 10. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca. W tym dniu ofiary zbierane na tacę, będą przeznaczone na dalszy remont elewacji kościoła. Za wsparcie już okazane bardzo dziękujemy. 

 11. Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej na domowe wypieki. Dzisiaj zaprasza Wspólnota Krwi Chrystusa.

 12. W zakrystii są do nabycia tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny".

 13. Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach prowadzi nabór do szkoły dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym w tym ze sprzężonymi deficytami rozwojowymi (autyzm). Ośrodek jako jeden z nielicznych w województwie, zapewnia całoroczną opiekę w internacie. Rekrutacja trwa cały rok. Więcej informacji na plakatach w gablotach.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy obfitości darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Roraty akademickie

Przez cały adwent we wtorki i piątki Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie "Porcjunkula" będzie gromadzić się o 6.15 w kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) na Mszach św. roratnich.  W dobrym przeżyciu tego czasu będz ...

Więcej

Dzień skupienia dla narzeczonych

W sobotę 9 grudnia odbędzie się w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia dla narzeczonych z naszej Archidiecezji. Rozpoczęcie o godz.: 14:00 w kościele.    Pary zamierzające zawrzeć sakramentalny związek małżeńsk ...

Więcej

Katechezy dla narzeczonych

Najbliższa seria katechez rozpocznie się 8 stycznia 2018r. o godz.: 19:00, w kawiarence parafialnej. Nie ma wcześniejszych zapisów. Katechezy przedślubne są bezpośrednim przygotowaniem do sakramentu małżeństwa, gdzie zgłębiana jes ...

Więcej
Więcej artykułów