Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 20 maja 2018 r.

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii okres wielkanocny. Za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu "O Stworzycielu Duchu Przyjdź" można dziś zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Po wszystkich Mszach św. przy wyjściach z kościoła prowadzona jest dzisiaj zbiórka ofiar na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin. Z serca dziękujemy za każdy dar składany na ten cel.
 3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 przeżywamy w naszej parafii Rocznicę I Komunii św.
 4. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w sali nr 11 w domu katechetycznym.
 5. Serdecznie zachęcamy do udziału nabożeństwach majowych: w niedzielę - o godz. 18.00 a od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 oraz po Mszy św. o 12.00.
 6. Jutro w liturgii obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie miał miejsce Sakrament Bierzmowania, którego naszej młodzieży udzieli o. bp Edward Kawa - franciszkanin, biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej. Ogarnijmy modlitwą wszystkich przystępujących do tego sakramentu.
 7. Trwa nowenna dziewięciu wtorków przed Świętem św. Antoniego z Padwy. Modlitwy nowennowe odprawiane są we wtorki po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. W zakrystii są do nabycia tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny" a przy wyjściach z kościoła jest dostępny nowy numer "Listu nie tylko do parafian". Można w nim znaleźć m. in. artykuły na temat Ducha Świętego, Trójcy Świętej, Polaków w przedwojennym Wrocławiu i wiele innych. Zachęcamy do lektury!
 9. Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej na domowe wypieki, z których dochód przeznaczamy na cele charytatywne. 
 10. Od 24 maja do 26 maja do godz. 10.00 będzie się odbywała w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt można składać w ogrodzie klasztornym od ul. Kruczej. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala w Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.
 11. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Dobra Nowina” zaprasza na rekolekcje „Walka Duchowa”. Rekolekcje odbędą się w dniach 1-3 czerwca w Jugowicach k. Zagórza Śląskiego i poprowadzi je wspólnota „Koinonia św. Pawła” z Kielc. Więcej informacji na stronie parafii i plakatach w gablotach.
 12. Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu ogłasza nabór do nowopowstałych szkół: publicznego Technikum Salezjańskiego, kształcącego dla przemysłu lotniczego techników mechaników i elektroników oraz publicznej Salezjańskiej Szkoły Branżowej I Stopnia, kształcącej mechaników samochodowych, kucharzy, piekarzy i fryzjerów. Jednocześnie trwa rekrutacja do publicznego Liceum Salezjańskiego. Zapraszamy! Bliższe informacje na plakatach raz na stronie internetowej: www.salez-wroc.pl

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej Łaskawej na świętowanie Dnia Pańskiego oraz cały rozpoczynający się tydzień.

Franciszkanie

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej

Nabożeństwo Fatimskie

W czwartek, 13 września zapraszamy na godz. 18.00 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy procesja światła z figurą Mat ...

Więcej
Więcej artykułów