Ogłoszenia duszpasterskie. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. 31. 05. 2020 r.

Kategoria: Ogłoszenia
  1. Dzisiejsza niedziela jest Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.  Kończy się dzisiaj liturgiczny okres Wielkanocy. Dziś za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu "O Stworzycielu Duchu przyjdź..." możnam spełniając zwykłe warunki, zyskać odpust zupełny. 
  2. Jutro, w poniedziałek 1 czerwca - Święto Matki Kościoła. Rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada tradycyjnie Dzień Dziecka. Pamiętajmy o najmłodszych w naszych modlitwach.
  3. We wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i na kolejny wtorek nowenny przed Uroczystością św. Antoniego.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, będzie to jednocześnie Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 i podczas nabożeństwa czerwcowego będziemy modlić się szczególnie o nowe, gorliwe powołania do kapłaństwa i do zakonu oraz o łaskę wierności dla już powołanych. 
  5. W I piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania czyli ze spowiedzi świętej. Przypominamy o tym zwłaszcza osobom, które nie dopełniły jeszcze w tym roku spowiedzi wielkanocnej. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Trójcy Świętej zakończy się czas Komunii św. wielkanocnej.
  6. W I sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 oraz później na nabożeństwo I sobót miesiąca.
  7. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w przyszłą niedzielę 7 czerwca po Mszy św. o godz. 17.00.
  8. Zniesiono już ograniczenia co liczby uczesników w liturgii. NIe mniej jednak zachęcamy do szczególnej troski o zdrowie własne i innych oraz do zachowywania bezpiecznych odległości pomiędzy sobą.

Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Pielgrzymom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie