Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 9 czerwca 2019 r.

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii okres wielkanocny. Za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu "O Stworzycielu Duchu Przyjdź" można dziś zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Dzisiejsza niedziela jest też drugą niedzielą miesiąca. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na prace remontowe. Po każdej Mszy św. odbywa się też zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 3. Jeszcze dzisiaj do ustawionych w kościele koszów można składać środki medyczne dla misyjnych ośrodków zdrowia: bandaże, plastry, jednorazowe strzykawki, lateksowe rękawiczki, nożyczki itp. Za pomoc serdecznie dziękujemy.
 4. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych: w niedzielę - o godz. 18.00 a od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 oraz po Mszy św. o 12.00.
 5. W najbliższy czwartek, 13 czerwca będziemy obchodzić liturgiczne Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana. W tym dniu odbędzie się kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 17.30 modlitwą różańcową. Następnie będzie Msza św. i procesja maryjna wokół kościoła. Intencje do modlitwy różańcowej można składać do skarbony przy kracie.
 6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00 będzie udzielany sakrament chrztu św. dzieciom. Obowiązkowa katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 czerwca o 17.00 w kaplicy "Porcjunkula" pod kościołem.
 7. Zachęcamy do skorzystania z franciszkańskich propozycji duszpasterskich na czas wakacji. Młodzież serdecznie zapraszamy na Franciszkańskie Spotkanie Młodych, które w dniach 21-27 lipca odbywa się w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Chętni do wspólnego wyjazdu mogą zgłaszać się do kancelarii parafialnej. Polecamy też Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską na Jasną Górę we franciszkańskiej grupie 13, której patronują bł. Zbigniew i Michał. Pielgrzymka trwa od 2 do 10 sierpnia. Natomiast FDA "Porcjunkula" zaprasza studentów a zwłaszcza tych, którzy rozpoczną w tym roku studia na Obóz Adaptacyjny w Białym Dunajcu w dniach 2-15 września. Więcej szczegółów na temat tych wydarzeń można znaleźć na parafialnej stronie internetowej.
 8. Zapraszamy też na franciszkańskie akcje wakacyjne organizowane przez Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań z Krakowa – szczegóły można znaleźć na plakatach oraz na stronie internetowej franciszek.pl
 9. Nasz Zakon przyjmuje kandydatów na braci zakonnych i kapłanów – więcej informacji można dowiedzieć się w zakrystii, a także na stronie internetowej franciszek.pl
 10. W zakrystii i w kancelarii parafialnej można się jeszcze zapisywać na pielgrzymkę  do Ziemi Świętej w dniach 7-17 lipca 2019 r. Gorąco zachęcamy do udziału.
 11. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: "Niedziela" i "Gość Niedzielny".
 12. sklepiku parafialnym dostępne są okolicznościowe koszulki z okazji 25-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej, przewodniki po naszym sanktuarium oraz zioła o. Grzegorza.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej Łaskawej na świętowanie Dnia Pańskiego oraz cały rozpoczynający się tydzień.

Franciszkanie

Zaproszenia

Pielgrzymuj do Trzebnicy z "Czarną Trzynastką"!

Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania do grobu św. Jadwigi na uroczystości odpustowe! Rozpoczęcie:Wyruszamy z Katedry Wrocławskiej w sobotę 12 października 2019 r. o godz. 6.00.Zakończenie: Mszą Święta w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu ...

Więcej
Więcej artykułów