Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - 21 kwietnia 2019 r.

  1. Składamy najserdeczniejsze życzenia wielkanocne wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom przybyłym na święta do Waszych domów. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nasze serca światłem zmartwychwstania. Niechaj obdarzy pokojem, dobrem, radością i mocą ducha i wiary, abyśmy zawsze umieli Go rozpoznać i o Nim świadczyć w codziennym życiu.
  2. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i pięknego przeżycia minionych dni. Najpierw dziękujemy Panom, którzy tydzień temu, w sobotę pomagali w przygotowaniu kościoła, w ustawianiu ławek na Wielki Tydzień. Dziękujemy serdecznie Panom Zakrystianom świeckim za ich posługę i za pomoc Br. Krzysztofowi w dekoracji kościoła, w przygotowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękujemy serdecznie Liturgicznej Służbie Ołtarza, oraz różnym grupom duszpasterskim za zaangażowanie w liturgię. Dziękujemy naszym zespołom muzycznym: scholi przygotowanej przez p. Irminę Zakowicz -  naszą organistkę i Małemu Asyżowi pod dyrekcją p. Marka Kalinowskiego. Dziękujemy grupom za prowadzone Drogi Krzyżowe, za przygotowanie parafialnej Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek w nocy. Wszystkim dziękujemy za życzliwość, piękne życzenia, które nadchodziły w tych dniach i nadal je otrzymujemy. Cieszmy się, bo Chrystus Zmartwychwstał i przyniósł nam zbawienie.
  3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. będą odprawiane również w porządku niedzielnym. O godz. 13.00 będzie udzielany sakrament Chrztu św. dzieciom. Ofiary składane na tace będą przeznaczone na wyższe uczelnie katolickie, zwłaszcza na Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
  4. Trwa Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia, które będziemy obchodzić w najbliższą niedzielę. Modlitwy nowennowe dziś i jutro o godz. 12.30 a w dni powszednie o godz. 17.30.
  5. W najbliższy czwartek, 25 kwietnia przypada dzień imienin o. Marka Augustyna - proboszcza naszej parafii i przełożonego wspólnoty klasztornej. Pamiętajmy o Solenizancie w naszych modlitwach, zwłaszcza podczas Mszy św. o godz. 18.00, która będzie odprawiana w intencji o. Marka. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  6. Najbliższy czwartek jest też ostatnim czwartkiem miesiąca. Dlatego wieczorna Msza św. będzie sprawowana też w intencji rodzin naszej parafii a po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla.
  7. W najbliższy wtorek rozpoczniemy układanie posadzki w kościele. Bardzo prosimy chętnych do pomocy mężczyzn o pomoc w przenoszeniu ławek. Prosimy o przybycie na godz. 8.30. Podczas trwających prac msze św. poranne i południowe w dni powszednie będą odprawiane w kaplicy Porcjunkula. Tylko Msza św. wieczorna będzie odprawiana w kościele. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o zrozumienie. Jednocześnie bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym prace przebiegają sprawnie i bez opóźnień. W intencji wszystkich ofiarodawców modlimy się zawsze w II niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 13.00.  

Niech Zmartwychwstały Chrystus przyniesie każdemu prawdziwy Pokój i wszelkie błogosławieństwo.

Franciszkanie

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej

Pielgrzymuj na Jasną Górę z "Czarną 13"

Przywołując zachętę papieża Franciszka do porzucenia kanap i włożenia butów wędrowców, zapraszamy wszystkich mieszkańców archidiecezji wrocławskiej do wzięcia udziału w kolejnej edycji pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Do ...

Więcej

Franciszkańskie Spotkanie Młodych

32 Franciszkańskie Spotkanie Młodych OBECNOŚĆ 21 - 27 lipca 2019 r. - Kalwaria Pacławska Zainteresowanych wspólnym wyjazdem z Wrocławia prosimy o zgłaszanie się w kanelarii parafialnej. Goście: ks. abp Adam Szal - polski duchowny rzymsk ...

Więcej
Więcej artykułów