Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Wielkanocna - 29 kwietnia 2018 r.

 1. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na remont elewacji kościoła i naszą świetlicę środowiskową. Emeryci i renciści mogą to zrobić w sposób uproszczony w zakrystii lub w kawiarence. Pozostałe osoby, które jeszcze nie zdążyły rozliczyć swojego podatku, serdecznie zapraszamy do kancelarii parafialnej, by skorzystać z pomocy eksperta, jeszcze jutro w godzinach od 9.00 do 12.00. 
 2. Jutro, w poniedziałek 30 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 wystąpią dwie orkiestry dęte: Wrocławska Orkiestra Dęta "Hanys Bandf" oraz niemiecki zespół "Original Chattengauer" (Original Katengauer). Po Mszy św. zespoły dadzą koncert na placu przed kościołem. Zapraszamy.
 3. We wtorek, 1 maja w naszym kraju obchodzimy Święto Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika otoczmy ludzi ciężkiej pracy a także osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Jest to także trzeci dzień nowenny przed Świętem św. Antoniego.
 4. Od wtorku rozpoczynamy odprawianie nabożeństw majowych. Serdecznie zapraszamy do wspólnego wysławiania Matki Bożej poprzez śpiew litanii. "Majówki" odprawiamy od poniedziałku do soboty po Mszy św. o 12.00 oraz o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach zwłaszcza dzieci i młodzież.
 5. W środę 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarnijmy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Zachęcamy, aby narodowymi flagami przyozdobić nasze domy, co będzie znakiem patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.
 6. W czwartek 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę oprócz Mszy świętej w języku angielskim.
 7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej - I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek w czasie nabożeństwa majowego będziemy modlić się szczególnie o dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I piątek zachęcamy do Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Serca Jezusa a jeśli jest taka potrzeba - również do skorzystania z sakramentu pojednania. W I sobotę przed południem odwiedzimy w domach chorych parafian a po Mszy św. o godz. 18.00 odprawimy kolejne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 8. Metropolita Wrocławski Arcybiskup Józef Kupny udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek, 4 maja 2018 r.
 9. W przyszłą niedzielę, 6 maja bezpośrednio po Mszy św. o godz.17:00 zapraszamy na Dróżki do Siedmiu Radości NMP.
 10. Nowy cykl katechez przedślubnych rozpocznie się w następny poniedziałek, 7 maja o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej. Zapisy są prowadzone na pierwszym spotkaniu.
 11. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Fatimskich w naszym sanktuarium. Nabożeństwa Fatimskie rozpoczniemy w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Fatimy, w niedzielę 13 maja o godz. 18.00.
 12. W zakrystii są do nabycia tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny" a przy wyjściach z kościoła jest dostępny nowy numer "Listu nie tylko do parafian"

Życzymy naszym Parafianom i Pielgrzymom do naszego sanktuarium wiele Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Strachociny, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii para ...

Więcej

Przygotowanie do małżeństwa w języku angielskim

W sobotę 9 lutego rozpocznie się przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla obcokrajowców w ramach duszpasterstwa angielskojęzycznego w naszej parafii​. Sesje będą odbywały się w soboty - 9, 16, 23 lutego, 2, 9, 16 marca w godzinach 10.00 ...

Więcej

18. edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 18. edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 26 lutego 2019 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij swo ...

Więcej

Konferencja przed chrztem

16 lutego (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ...

Więcej
Więcej artykułów