Ogłoszenia duszpasterskie. V Niedziela Wielkanocy. 10. 05. 2020 r.

Kategoria: Ogłoszenia
  1. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę. Z racji II niedziele miesiąca przeznaczamy je nadal na spłatę zobowiązań po termomodernizacji kościoła. Dziękujemy także wszystkim naszym Parafianom i Dobrodziejom, którzy w tych dniach wspierają naszą pracę i służbę poprzez ofiary wpłacane na konto. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlimy się dzisiaj o godz. 13.00.
  2. W dzisiejszą niedzielę po raz ostatni korzystamy z posługi i pomocy o. dk Arkadiusza Góry, który w tym tygodniu wyjeżdża do Krakowa by uczestniczyć w rekolekcjach przed święceniami kapłańskimi. Dziękujemy o. dk Arkadiuszowi za jego posługę w naszej parafii. Życzymy mu dobrego przygotowania do kapłaństwa i radości z powołania. Naszą modlitwą chcemy dzisiaj także otoczyć o. Marka Kowalcze, który udaje się z posługą do Domu Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze. Trwa tak trudna sytuacja z powodu koronawirusa i nasze Współbracia już od 2 tygodni pracują tam, zastępując zarażony personel. Wspierajmy naszych Współbraci modlitwą.
  3. We środę 13 maja rozpoczniemy w naszym sanktuarium odprawianie Nabożeństw Fatimskich. I nabożeństwo odbędzie się jednak bez procesji wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy na godz. 17.30 na różaniec fatimski i Litanię Loretańską a następnie na Mszę św. z kazaniem. Prośby i podziękowania na Nabożeństwo Fatimskie można składać do odpowiedniej skarbony przy kracie.
  4. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Konferencja Episkopatu Polski prosi nas, abyśmy odpowiedzieli na apel Papieża Franciszka i podjęli w najbliższy czwartek post w tej intencji.
  5. Przypominamy: W związku z zaistniałą sytuacją epidemii przygotowanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa w naszej Archidiecezji może być prowadzone poprzez komunikatory internetowe. Pełny cykl katechez przedślubnych rozpocznie się w dniu 11 maja 2020 r. Zapisy narzeczonych odbywać się będą wyłącznie poprzez formularz internetowy na stronie www.archidiecezja.wroc.pl/narzeczeni  Tam też znajdują się szczegółowe informacje.
  6. Nadal zachęcamy do wspólnej, rodzinnej modlitwy różańcowej w intencji ustania pandemii. W związku z obowiązującymi przepisami, przypominamy, że w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć w liturgii 80 osób. Prosimy, aby w kościele zajmować tylko wyznaczone miejsca. Zachęcamy do przyjmowania Komunii św. na rękę. Jeśli są osoby, które chcą przyjąć Pana Jezusa do ust, prosimy, aby podchodziły do Komunii św. na samym końcu. Pamiętajmy o obowiązku zasłaniania ust i nosa i o zachowaniu bezpiecznej odległości.
  7. Nabożeństwa majowe w nasza kościele odprawiamy w dni powszednie po mszy o godz. 12.00 oraz o godz. 17.30. W niedziele "majówki" odprawiane są o godz. 18.00.

Życzymy wszystkim Parafianom i Pielgrzymom do naszego sanktuarium Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej. Niech Bóg zachowa Was w bezpieczeństwie i w dobrym zdrowiu.

Franciszkanie