Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Wielkiego Postu - 18 marca 2018 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od tej niedzieli aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek w kościołach jest zwyczaj zasłaniania krzyży.
 2. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w sali nr 11 w domu katechetycznym.
 3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedziele o godz. 18.00. Natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w piątki: o godz. 11.15 i 17.15 - dla ogółu wiernych, o 16.30 - dla dzieci i o 19.00 - dla młodzieży.
 4. W poniedziałek, 19 marca przeżywamy w liturgii Uroczystość św. Józefa - Oblubieńca NMP, patrona Kościoła powszechnego. Msze św. będą odprawiane jak w dzień powszedni. Jest to dzień imienin o. Józefa z naszej wspólnoty klasztornej. Pamiętajmy o Solenizancie w naszych modlitwach, zwłaszcza podczas Mszy św. o godz. 18.00, która będzie odprawiana w intencji o. Józefa. Naszą modlitwą otoczmy też trzech braci z naszego seminarium, którzy w tym dniu w bazylice św. Franciszka w Krakowie będą wyświęceni na diakonów. Z racji uroczystości kancelaria parafialna będzie w poniedziałek zamknięta
 5. W tym tygodniu odbędą się kolejne katechezy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. W poniedziałek na godz. 19.00 do sali nr 11 zapraszamy grupę II a w środę - grupę IV. W tym samym czasie spotkania dla rodziców dzieci w kaplicy Porcjunkula (pod kościołem).
 6. W najbliższą środę, 21 marca odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 2 gimnazjów. Rozpoczęcie w kościele Mszą św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 7. W najbliższy piątek odbędzie się przymiarka strojów komunijnych dla dzieci w sali nr 11 w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami w następującym porządku: o godz. 18.00 - dzieci z I grupy katechetycznej, o 18.45 - dzieci z grupy II, o 19.30 - dzieci z grupy III i na g. 20.00 - dzieci z grupy IV.
 8. W najbliższym tygodniu w naszej parafii będą się odbywały rekolekcje szkolne dla gimnazjów i liceów, które poprowadzą o. Łukasz Gora i o. Marcin Buntov z Krakowa. W związku z rekolekcjami Msze św. o godz. 8.00 w środę, czwartek i piątek oraz Msze św. o godz. 12.00 w czwartek i piątek będą odprawiane w kaplicy Porcjunkula (pod kościołem). W czwartek i piątek nie będzie też adoracji Najświętszego Sakramentu. W ramach rekolekcji w czwartek, 22 marca o godz. 19.00 w kaplicy pod kościołem odbędzie się spotkanie modlitewne dla chętnej młodzieży. W imieniu rekolekcjonistów serdecznie zapraszamy.
 9. W sobotę, 24 marca o godz. 17.00 w kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Zapraszamy zwłaszcza te osoby, które chrzest dziecka mają zaplanowany na Wielkanoc.
 10. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm odbędzie się na każdej Mszy św. Po Mszach św. będzie prowadzona przy wyjściach z kościoła zbiórka ofiar na ogrzewanie.
 11. W zakrystii można nabyć tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny"
 12. Zachęcamy do skorzystania ze sklepiku parafialnego. Można tam kupić m. in. czekoladowe baranki wielkanocne w cenie 5 zł, oraz wielkanocne świece CARITAS - paschaliki (małe w cenie 6 zł, duże – 14 zł). Świece te możemy zabrać z sobą na liturgię Wigilii Paschalnej. Później mogą nam one towarzyszyć w naszych domach przy śniadaniu wielkanocnym a następnie można je zanieść na groby naszych bliskich, by dać wyraz naszej wiary, że zmartwychwstanie Chrystusa jest zapowiedzią naszego zmartwychwstania. Dochód ze sprzedaży świec i baranków przeznaczony jest na dzieła "Caritas". W sklepiku są także kartki wielkanocne z motywami naszego kościoła.
 13. Prosimy o składanie do ustawionych w kościele koszów produktów żywnościowych oraz środków czystości i higieny przeznaczonych na paczki świąteczne dla najuboższych parafian.
 14. Zapraszamy też do kawiarenki parafialnej na domowe wypieki, które tym razem przygotowali członkowie chóru parafialnego "Borromeo". Dochód z kawiarenki przeznaczony jest na cele charytatywne.
 15. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na remont elewacji kościoła i naszą świetlicę środowiskową. Emeryci i renciści mogą to zrobić w sposób uproszczony w zakrystii kościoła lub w kawiarence. Trzeba znać swój numer PESEL. PIT można rozliczyć również w kancelarii parafialnej w godzinach pracy.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżywania kolejnego tygodnia Wielkiego Postu.
Niech modlitwa Matki Bożej Łaskawej wyjedna potrzebne na ten czas łaski.

Franciszkanie

Zaproszenia

Konferencja przed chrztem

19 maja (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do uczestn ...

Więcej

Msza i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny

W ostatni czwartek miesiąca, 26 kwietnia o godz.: 18.00 zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo z modlitwami przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla  o święte powołania do życia w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy ...

Więcej

Msza i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje je ...

Więcej

Katechezy dla narzeczonych

Najbliższa seria katechez rozpocznie się 7 maja 2018 r. o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej. Nie ma wcześniejszych zapisów. Zapisy na pierwszym spotkaniu! Katechezy przedślubne są bezpośrednim przygotowaniem do sakramentu ...

Więcej
Więcej artykułów