Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Wielkiego Postu - 7 kwietnia 2019 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna drugą część okresu Wielkiego Postu, która ma charakter pasyjny, tzn. skoncentrowany na Męce Pańskiej. Zwyczajowo dzisiaj zasłania się w kościołach krzyże. 
 2. W tym czasie szczególnie zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Na Gorzkie Żale zapraszamy dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w piątki: o godz. 11.15 i 17.15 - dla ogółu wiernych, o 16.30 - dla dzieci i o 19.00 - dla młodzieży.
 3. Dzisiaj po nabożeństwie Gorzkich Żali odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Z racji minionej 14. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II, zapraszamy dzisiaj na godz. 19.00 do kawiarenki parafialnej na wspomnienie o Papieżu Polaku. Zaprezentujemy 40-minutowy film przypominający nauczanie papieskie oraz pobyt św. Jana Pawła II we Wrocławiu.
 5. Dziś także Mszą św. o godz. 19.00 rozpoczynają się w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla studentów. Potrwają one do wtorku, 9 kwietnia a poprowadzi je o. Piotr Kantorski z Legnicy. W ramach rekolekcji w poniedziałek o 20.00 nabożeństwo pokutne z konferencją i okazją do spowiedzi a we wtorek o 20.00 - Msza św. z homilią. Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i młodzież okołoakademicką. 
 6. Również w tym tygodniu będą odbywały się w naszym kościele rekolekcje szkolne, które będzie prowadził o. Adam Choma - dominikanin, duszpasterz "Piętrobusa". Spotkania dla młodzieży gimnazjalnej w poniedziałek i wtorek o 13.30 a dla licealistów w czwartek i piątek o 12.15. Z powodu rekolekcji Msze św. o 12.00 w czwartek i piątek będą odpowiednie w kaplicy Porcjunkula. 
 7. We wtorek przypada 9. dzień miesiąca. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo przez wstawiennictwo Błogosławionych Męczenników z Pariacoto - o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. 
 8. W najbliższy czwartek nasza parafialna Grupa Misyjna oraz Miłośnicy i Krzewiciele Kultury Chrześcijańskiej zapraszają na godz 19.00 do kawiarenki parafialnej na spotkanie poświęcone zaangażowaniu misyjnemu naszego Zakonu i Prowincji
 9. W sobotę o godz. 17.00 w kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się obowiązkowa katecheza przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych. Jest to ostatnia taka katecheza przed świętami Wielkiej Nocy. 
 10. Przyszła niedziela jest już Niedzielą Palmową. Tradycyjne poświęcenie palm na początku każdej Mszy św. Informujemy, że przed kościołem będzie prowadzona sprzedaż palm, a dochód z tej akcji będzie pomocą dla osób niewidomych i niedowidzących. Jest to także druga niedziela miesiąca. Poprzez ofiary składane na tace będzie można wesprzeć trwającą termomodernizację naszej świątyni. Już dziś serdecznie dziękujemy za wszelkie datki na ten cel. 
 11. Zachęcamy do skorzystania ze sklepiku parafialnego. Można tam kupić m. in. czekoladowe baranki wielkanocne w cenie 5 zł, oraz wielkanocne świece CARITAS (małe w cenie 6 zł, duże – 14 zł). Świece te możemy zabrać z sobą na liturgię Wigilii Paschalnej. Później mogą nam one towarzyszyć w naszych domach przy śniadaniu wielkanocnym a następnie można je zanieść na groby naszych bliskich, by dać wyraz naszej wiary, że zmartwychwstanie Chrystusa jest zapowiedzią naszego zmartwychwstania. Dochód ze sprzedaży baranków i świec przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas naszej Archidiecezji. 
 12. Wciąż prosimy o składanie do koszów ustawionych w kościele produktów żywnościowych oraz środków czystości i higieny przeznaczonych na paczki świąteczne dla potrzebujących
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii dostępne są tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny". Do najnowszego "Gościa Niedzielnego" dołączona jest płyta z filmem o św. Ignacym Loyoli.
 14. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce organizowanej przez Rycerstwo Niepokalanej w terminie od 1 do 3 maja. Szczegóły na plakatach w gablotach. Również zachęcamy do pielgrzymowania do Ziemi Świętej w dniach od 7 do 14 lipca. Pielgrzymka jest zorganizowana zwłaszcza z myślą o młodzieży. Szczegóły na plakatach w gablotach.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy, by kolejny tydzień Wielkiego Postu obfitował w Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski!

Franciszkanie

Zaproszenia

Pielgrzymuj do Trzebnicy z "Czarną Trzynastką"!

Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania do grobu św. Jadwigi na uroczystości odpustowe! Rozpoczęcie:Wyruszamy z Katedry Wrocławskiej w sobotę 12 października 2019 r. o godz. 6.00.Zakończenie: Mszą Święta w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu ...

Więcej
Więcej artykułów