Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Zwykła - 10 lutego 2019 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Z serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, które są przeznaczone na dalszą termomodernizację kościoła. W intencji wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców będzie sprawowana Msza św. o godz. 13.00.
  2. Ponawiamy przy tej okazji prośbę o przekazanie 1% podatku na rzecz naszej parafii - na dalszą termomodernizację kościoła oraz na świetlicę środowiskową dla dzieci. Szczegóły na ulotkach wyłożonych przy wyjściach z kościoła oraz na stronie internetowej parafii.
  3. Ze względu na trwające prace remontowe Msze św. od wtorku 12 lutego, w dni powszednie wciąż będą odprawiane w kaplicy pod kościołem. Przepraszamy za utrudnienia.
  4. Jutro, 11 lutego w liturgii wspominamy NMP z Lourdes. Z woli św. Jana Pawła II wspomnienie to jest obchodzone w Kościele jako Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji na Mszach św. o 12.00 i 18.00 udzielany będzie sakrament chorych. Mogą do niego przystąpić osoby zmagające się z poważnymi chorobami, będące w podeszłym wieku lub znajdujące się w zagrożeniu życia. Msze św. w poniedziałek będą odprawiane w kościele.
  5. We wtorek wieczornej Mszy św. będzie przewodniczył przełożony naszej prowincji zakonnej - o. Marian Gołąb, który w tych dniach będzie wizytował nasz klasztor. Po Mszy św. w kawiarence parafialnej odbędzie się spotkanie o. Prowincjała z przedstawicielami grup duszpasterskich. Prosimy o obecność.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 będzie miało miejsce przekazanie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci.
  7. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 13.00 będzie udzielany sakrament chrztu św. Obowiązkowa katecheza dla rodziców dzieci i rodziców chrzestnych odbędzie się w najbliższą sobotę, 16 lutego o 17.00 w kaplicy Porcjunkula pod kościołem.
  8. Wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę zapraszamy na kolejną edycję Kursu Alpha, który będzie odbywał się we wtorki o godz. 18.30, począwszy od 26 lutego. Natomiast małżonków, pragnących umocnić wzajemną relację zapraszamy na kolejną edycję Kursu Małżeńskiego - w piątki o 18.00, począwszy od 1 marca. Oba kursy są bezpłatne. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej parafii lub na alfa.franciszkanie.pl
  9. Planujemy zorganizowanie pielgrzymki samolotowej do Peru, do grobu błogosławionych Męczenników - o. Zbigniewa i o. Michała. Ta pielgrzymka planowana jest od 17 do 29 sierpnia. Szczegóły pielgrzymki są także na plakatach w gablotach przy kościele.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy, by rozpoczynający się nowy tydzień obfitował w Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski!

Franciszkanie

Zaproszenia

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Strachociny, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii para ...

Więcej

Przygotowanie do małżeństwa w języku angielskim

W sobotę 9 lutego rozpocznie się przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla obcokrajowców w ramach duszpasterstwa angielskojęzycznego w naszej parafii​. Sesje będą odbywały się w soboty - 9, 16, 23 lutego, 2, 9, 16 marca w godzinach 10.00 ...

Więcej

18. edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 18. edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 26 lutego 2019 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij swo ...

Więcej

Konferencja przed chrztem

16 lutego (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ...

Więcej
Więcej artykułów