Ogłoszenia duszpasterskie. V Niedziela Zwykła. 4 lutego 2018 r.

 1. W naszej parafii bardzo serdecznie witamy o. Bogusława Dąbrowskiego - misjonarza z Ugandy. O. Bogusław jest autorem książki pt. "Spalić paszport". W sposób niezwykle barwny opisuje w niej w niej o swojej misyjnej przygodzie. Dziękujemy O. Bogusławowi za wygłoszone dzisiaj kazanie i zachęcamy do zakupu książki a przez to do wsparcia tej najmłodszej franciszkańskiej misji w Afryce.
 2. Także dzisiaj Siostry i Bracia z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zachęcają nas do pójścia śladami św. Franciszka. Za to świadectwo serdecznie im dziękujemy i mamy ogromną nadzieję, że III Zakon Franciszkański odrodzi się w naszej parafii. Chętnych serdecznie zapraszamy na spotkanie w kawiarence parafialnej w niedzielę 18 lutego o godz. 16.00.
 3. Dzisiaj o godz. 16.00 w kawiarence odbędzie się projekcja pierwszej części filmu - komedii pt. "Don Camillo". Zapraszamy wszystkich do spędzenia popołudnia w radosnej atmosferze.
 4. Jutro, w poniedziałek 5 lutego przypada wspomnienie św. Agaty. Podczas Mszy św. odbędzie się tradycyjne poświęcenie chleba, soli i wody.
 5. W II czwartek miesiąca Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza do adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Przypominamy i zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w kaplicy MB Łaskawej codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 7.30 do 18.00. 
 6. W piątek 9 lutego zapraszamy na Mszę św.. o godz. 18.00 oraz na nabożeństwo przez wstawiennictwo naszych Błogosławionych Męczenników z Pariacoto, o. Zbigniewa i o. Michała. Kartki z prośbami można wrzucać do odpowiedniej skarbony. Prosimy także o wpisywanie do wystawionej prze ich ołtarzem księgi próśb i podziękowań.
 7. W sobotę 10 lutego w kościele pw. św. Maurycego przy ul. Traugutta o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Wspólnoty Nieustającego Różańca modlących się za Ojczyznę. 
 8. W następną niedzielę 11 lutego obchodzony będzie Światowy Dzień Chorych. Z tej okazji serdecznie zapraszamy wszystkich chorych i starszych na Mszę św. o godz. 13.00, podczas której udzielimy sakramentu Namaszczenia Chorych. Bardzo prosimy o pomoc osobom starszym i chorym w dotarciu do kościoła w tym dniu na Mszę św. Sakrament Chorych nie jest żadnym "ostatnim namaszczeniem". Został ustanowiony po to, aby wspomóc osoby chore w cierpieniu a nawet w powrocie do zdrowia. Można go przyjmować nawet kilka razy, zawsze w poważnej chorobie. 
 9. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Ofiary składane w tym dniu na tace będą przeznaczone na dalszy remont naszego kościoła.
 10. W godzinach od 10.00 do 20.00 zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki na domowe wypieki. Dochód z kawiarenki przeznaczony jest na cele charytatywne.
 11. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: "Niedziela" i "Gość Niedzielny". 

Umocnieni Słowem Bożym i błogosławieństwem idźmy z radością głosić wszystkim Chrystusa. Życzymy Wam opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Kurs "Abba, Ojcze!"

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Dobra Nowina” zaprasza w dniach 2-4 marca na kurs nowej ewangelizacji „Abba, Ojcze!”. Kurs ma na celu wprowadzić nas w bliską relację z Bogiem Ojcem na podstawie lectio divina do Modlit ...

Więcej

Rekolekcje wielkopostne dla studentów

Już w II Niedzielę Wielkiego Postu (25 lutego br.) Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie "PORCJUNKULA" rozpoczyna rekolekcje dla studentów, które w kościele na Kruczej poprowadzi o. Augustyn Feliszek - franciszkanin z Karłowic ...

Więcej

16 edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 16 edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 20 lutego 2018 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij swoje zgł ...

Więcej

Konferencja przed chrztem

17 lutego (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do uczes ...

Więcej
Więcej artykułów