Ogłoszenia duszpasterskie. VI Niedziela Wielkanocna. 17. 05. 2020 r.

Kategoria: Ogłoszenia
  1. Od dzisiejszej niedzieli w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć w liturgii 120 osób. Bardzo prosimy, aby wierni zajmowali wyznaczone miejsca. Są one zaznaczone białym krzyżykiem. W świątyni nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek zakrywających nos i usta. Zachęcamy do zachowania nadal zasad bezpieczeństwa i przyjmowania Komunii św. na rękę. Osoby, które pragną przyjąć Komunię św. do ust są proszone o podchodzenie na samym końcu.
  2. Z okazji 100. lecia urodzin św. Jana Pawła II jutro, w poniedziałek 18.05.2020 r. o godz. 19.30 zapraszamy do udziału w DRODZE ŚWIATŁA, która odbędzie się w katedrze wrocławskiej i będzie transmitowana przez strony www parafii katedralnej oraz Gościa Niedzielnego.
  3. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br. o godzinie 18.00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Zachęcamy do obejrzenia tego programu.
  4. O. Proboszcz serdecznie zaprasza na wirtualne spotkanie Rady Parafialnej we wtorek 19 maja o godz. 20.00. Aby uczestniczyć w spotkaniu on-line trzeba w przeglądarce internetowej na stacjonarnym komputerze wejść pod adres: meet.google.com/axd-rzfg-ihv. Jeśli ktoś chce uczestniczyć w spotkaniu poprzez urządzenie mobilne, musi pobrać i zainstalować darmowy program: meet.
  5. We środę 20 maja o godz. 19.00 odbędzie się także spotkanie on-line młodzieży z klas VIII i I przygotowujących się do bierzmowania. Uczestników prosimy o wejście na internetowy adres: meet.google.com/dru-ersd-huc. O. Proboszcz bardzo prosi o obecność wszystkich, którzy myślą o przystąpieniu do bierzmowania.
  6. W następną niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 troje dzieci z naszej parafii przyjmie I Komunię św. Bardzo prosimy, aby osoby nie związane z tą uroczystością skorzystały z innej godziny mszy św. Jednocześnie przypominamy, że główne uroczystości I Komunijne zostały przełożone na niedzielę 20 września.
  7. W przyszłą niedzielę także, 24 maja w naszym sanktuarium będzie wystawiony Obraz Matki Bożej Królowej Przenajdroższej Krwi. Już w sobotę 23 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy mogli zapoznać się z historią tego wizerunku a w niedzielę podczas każdej mszy św. dokonamy aktu zawierzenia naszej parafii Matce Królowej Przenajdroższej Krwi.
  8. W związku z planowaną przebudową ul. Gajowickiej zachęcamy naszych Parafian do wzięcia udziału w konsultacjach on-line na ten temat. Konsultacje odbędą się w czwartek 21 maja o godz. 17.30 za pośrednictwem strony internetowej: www.wroclaw.pl/gajowicja.

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej, życzymy zdrowia i bezpieczeństwa.

Franciszkanie