Ogłoszenia duszpasterskie - VI Niedziela Wielkanocna - 6 maja 2018 r.

 1. Serdecznie zachęcamy do udziału nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do soboty "majówki" odprawiamy po Mszy św. o 12.00 oraz o godz. 17.30 a w niedzielę - o godz. 18.00. 
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 Dróżki do Siedmiu radości NMP. Serdecznie zapraszamy do udziału. Po Dróżkach zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Jutro, 7 maja obchodzimy w liturgii Święto Matki Bożej Łaskawej. Msze św. będą odprawiane jak w dzień powszedni.
 4. Jutro także o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej rozpocznie się nowy cykl katechez przedślubnych. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 5. We wtorek, 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszej Ojczyźnie. Msze św. w naszym kościele odprawiane są jak w dzień powszedni. Jest to także dzień imienin o. Stanisława z naszej wspólnoty klasztornej. W intencji Solenizanta będzie sprawowana Msza św. o godz. 18.00.
 6. W środę, 9 maja zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo przez wstawiennictwo błogosławionych Męczenników z Peru - o. Zbigniewa i o. Michała.
 7. W czwartek Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na wspólnotową adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.00.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 oraz o 11.30. (Będzie tylko Msza św. dla przedszkolaków o 11.30 w kaplicy "Porcjunkula"). Msza św. I-komunijna będzie odprawiona o godz. 11.00. Dzieci zgromadzą się przed kościołem o godz. 10.45. Bardzo prosimy Parafian nie związanych z tą uroczystością o skorzystanie z Mszy porannych bądź popołudniowych. Prosimy o pozostawienie miejsc w kościele dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych.
 9. W poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 19.00 w kościele odbędą się kolejne próby dzieci pierwszokomunijnych. Obecność na tych próbach jest obowiązkowa. Bardzo prosimy, aby dzieci przyniosły na poniedziałkową próbę swoje dzienniczki przygotowania do sakramentu i zaświadczenie od katechety o przygotowaniu do I Komunii św. Spowiedź dzieci przed I Komunią odbędzie się w sobotę 12 maja o godz. 9.00.
 10. Również w przyszłą niedzielę, 13 maja, zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 modlitwą różańcową, następnie będzie Msza św. z okolicznościowym kazaniem i procesja maryjna wokół kościoła. Intencje do modlitwy różańcowej można składać do skarbony przy kracie. Tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie będą dla nas szczególną okazją do dziękczynienia Bogu za 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie najbliższego nabożeństwa do naszego sanktuarium zostaną uroczyście wprowadzone relikwie bł. Karoliny Kózkówny i bł. Jerzego Popiełuszki.
 11. Przyszła niedziela jest także drugą niedzielą miesiąca. Ofiary zbierane w tym dniu na tace będą przeznaczone na dalszy remont elewacji naszej świątyni. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców sprawowana będzie Msza św. o godz. 13.00.
 12. Przypominamy, że Rocznica I Komunii św. w naszej parafii obchodzona będzie w niedzielę za 2 tygodnie, 20 maja o godz. 11.30. Natomiast Sakrament Bierzmowania będzie udzielany w poniedziałek, 21 maja o godz. 18.00.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny".
 14. Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej na domowe wypieki, z których dochód przeznaczamy na cele charytatywne.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom, Pielgrzymom i Gościom życzymy na rozpoczynający się tydzień obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej!

Franciszkanie

Zaproszenia

Weekendowe rekolekcje dla studentów w Nysie

Zbliża się adwent. Chcemy przygotować się na ten czas przez wyjazdowe rekolekcje. Ich tematem będą "Listy Apokalipsy". Będziemy czytać i rozważać pierwsze rozdziały Apokalipsy św. Jana i trwać na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Re ...

Więcej

Warsztaty + rekolekcje muzyczno-liturgiczne

Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne serdecznie zaprasza na 2 w 1: Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje, które odbędą się w dniach 30 listopada - 2 grudnia 2018 (od piątku do niedzieli) przy klasztorze oo. franciszkan&oacut ...

Więcej

Zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami

Stowarzyszenie Instytut Edukacyjno-Badawczy zaprasza dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami na zajęcia plastyczne i ruchowo taneczne. Bezpłatne zajęcia odbywają się w domu katechetycznym parafii św. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej 58. Zapisy ...

Więcej
Więcej artykułów