Ogłoszenia duszpasterskie - VI Niedziela Wielkanocna - 6 maja 2018 r.

 1. Serdecznie zachęcamy do udziału nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do soboty "majówki" odprawiamy po Mszy św. o 12.00 oraz o godz. 17.30 a w niedzielę - o godz. 18.00. 
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 Dróżki do Siedmiu radości NMP. Serdecznie zapraszamy do udziału. Po Dróżkach zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Jutro, 7 maja obchodzimy w liturgii Święto Matki Bożej Łaskawej. Msze św. będą odprawiane jak w dzień powszedni.
 4. Jutro także o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej rozpocznie się nowy cykl katechez przedślubnych. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 5. We wtorek, 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszej Ojczyźnie. Msze św. w naszym kościele odprawiane są jak w dzień powszedni. Jest to także dzień imienin o. Stanisława z naszej wspólnoty klasztornej. W intencji Solenizanta będzie sprawowana Msza św. o godz. 18.00.
 6. W środę, 9 maja zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo przez wstawiennictwo błogosławionych Męczenników z Peru - o. Zbigniewa i o. Michała.
 7. W czwartek Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na wspólnotową adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.00.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 oraz o 11.30. (Będzie tylko Msza św. dla przedszkolaków o 11.30 w kaplicy "Porcjunkula"). Msza św. I-komunijna będzie odprawiona o godz. 11.00. Dzieci zgromadzą się przed kościołem o godz. 10.45. Bardzo prosimy Parafian nie związanych z tą uroczystością o skorzystanie z Mszy porannych bądź popołudniowych. Prosimy o pozostawienie miejsc w kościele dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych.
 9. W poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 19.00 w kościele odbędą się kolejne próby dzieci pierwszokomunijnych. Obecność na tych próbach jest obowiązkowa. Bardzo prosimy, aby dzieci przyniosły na poniedziałkową próbę swoje dzienniczki przygotowania do sakramentu i zaświadczenie od katechety o przygotowaniu do I Komunii św. Spowiedź dzieci przed I Komunią odbędzie się w sobotę 12 maja o godz. 9.00.
 10. Również w przyszłą niedzielę, 13 maja, zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 modlitwą różańcową, następnie będzie Msza św. z okolicznościowym kazaniem i procesja maryjna wokół kościoła. Intencje do modlitwy różańcowej można składać do skarbony przy kracie. Tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie będą dla nas szczególną okazją do dziękczynienia Bogu za 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie najbliższego nabożeństwa do naszego sanktuarium zostaną uroczyście wprowadzone relikwie bł. Karoliny Kózkówny i bł. Jerzego Popiełuszki.
 11. Przyszła niedziela jest także drugą niedzielą miesiąca. Ofiary zbierane w tym dniu na tace będą przeznaczone na dalszy remont elewacji naszej świątyni. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców sprawowana będzie Msza św. o godz. 13.00.
 12. Przypominamy, że Rocznica I Komunii św. w naszej parafii obchodzona będzie w niedzielę za 2 tygodnie, 20 maja o godz. 11.30. Natomiast Sakrament Bierzmowania będzie udzielany w poniedziałek, 21 maja o godz. 18.00.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny".
 14. Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej na domowe wypieki, z których dochód przeznaczamy na cele charytatywne.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom, Pielgrzymom i Gościom życzymy na rozpoczynający się tydzień obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej!

Franciszkanie

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej

Pielgrzymuj na Jasną Górę z "Czarną 13"

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę przebiegać będzie pod hasłem "VENI!", podejmując rozważania dotyczące Osoby Ducha Świętego, Jego darów i owoców. Do tego programu duszpasterskiego dodane będą tematy związane ...

Więcej

Franciszkańskie Spotkanie Młodych

31 Franciszkańskie Spotkanie Młodych TCHNIENIE 22 - 28 lipca 2018 r. - Kalwaria Pacławska Ruach - Boskie Tchnienie, zostało udzielone człowiekowi przez Stwórcę w momencie stworzenia. Ten życiodajny oddech, powiew stwórczej mocy Boga, ...

Więcej

Nabożeństwo Fatimskie

W piątek, 13 lipca zapraszamy na godz. 17.30 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy procesja światła z figurą Matki Bo ...

Więcej
Więcej artykułów