Ogłoszenia duszpasterskie - VI Niedziela Zwykła - 11 lutego 2018 r.

 1. Obchodzimy dziś w Kościele XXVI Światowy Dzień Chorego. W intencji chorych z naszej parafii będzie sprawowana Msza św. o godz. 13.00, podczas której będzie też udzielany sakrament namaszczenia chorych. Zachęcamy do przystąpienia do tego sakramentu wszystkich, którzy zmagają się z poważnymi chorobami. Aby móc przyjąć namaszczenie, należy być w stanie łaski uświęcającej.
 2. Ofiary składane dzisiaj na tace - jak w każdą drugą niedzielę miesiąca - są przeznaczone na dalszy remont elewacji kościoła. Za każdą kwotę przekazaną na ten cel składamy serdeczne "Bóg zapłać". W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów również sprawowana jest Msza św. o godz. 13.00.
 3. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na remont elewacji kościoła i naszą świetlicę środowiskową. Emeryci i renciści, którzy nie korzystają z żadnych ulg podatkowych, nie mają innych źródeł dochodu i nie rozliczają się razem ze współmałżonkiem, będą mogli to zrobić w sposób uproszczony w przyszłą niedzielę przy wyjściach z kościoła i w kawiarence parafialnej. Wystarczy znać swój numer PESEL.
 4. Najbliższa środa - 14 lutego jest już Środą Popielcową, która rozpoczyna w Kościele okres Wielkiego Postu - czas 40-dniowej pokuty, przygotowującej nas do przeżywania Świąt Wielkanocnych. W tym dniu w naszej świątyni Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będziemy sprawować o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 10.00, 12.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Kancelaria parafialna będzie w tym dniu nieczynna.
 5. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do modlitewnego rozważania Męki Pańskiej podczas nabożeństw pasyjnych. Na Gorzkie Żale z okolicznościowym kazaniem zapraszamy w niedziele o godz. 18.00. Natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawiane w piątki Wielkiego Postu: o godz. 11.15 i 17.15 - dla ogółu wiernych, o 16.30 - dla dzieci i o 19.00 - dla młodzieży. Zapraszamy już w najbliższy piątek.
 6. W najbliższy piątek w prowadzenie Drogi Krzyżowej o godz. 17.15 i w liturgię wieczornej Mszy św. włącza się Grupa Modlitwy Ojca Pio. Po Mszy św. w domu parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne grupy.
 7. W przyszłą niedzielę, 18 lutego rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy, 21 lutego. Poprowadzi je o. Zdzisław Świniarski - sercanin biały z Polanicy Zdroju. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach św. a w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.
 8. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00 będzie udzielany sakrament chrztu św. dzieciom. Rodziców i rodziców chrzestnych zapraszamy w sobotę na godz. 17.00 do kaplicy "Porcjunkula" (pod kościołem) na katechezę przedchrzcielną
 9. Także w najbliższą niedzielę zgodnie z zarządzeniem ks. Arcybiskupa przy wyjściach z kościoła będzie prowadzona zbiórka ofiar na wrocławskie hospicja.
 10. Osoby zainteresowane włączeniem się we Franciszkański Zakon Świeckich zapraszamy w przyszłą niedzielę, 18 lutego na godz. 16.00 do domu parafialnego. 
 11. Gorąco zachęcamy do dołączenia do naszego chóru parafialnego "Borromeo", który rozpoczyna przygotowywanie śpiewów na Święte Triduum Paschalne. Próby chóru odbywają się we wtorki i piątki w godz. 19.00-21.00 w domu parafialnym na I piętrze. 
 12. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie "Porcjunkula" zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla studentów, które odbędą się w naszym kościele w dniach 25-27 lutego. Szczegóły na stronie internetowej duszpasterstwa
 13. We wtorek, 20 lutego o godz. 18.30 w kawiarence parafialnej rozpoczyna się kolejna edycja kursu ALPHA. Kurs jest okazją do poznania lub pogłębienia wiary chrześcijańskiej w swobodnej i przyjaznej, pełnej radości atmosferze. Spotkania odbywają się co wtorek przez 10 kolejnych tygodni. Każde ze spotkań poprzedzone jest poczęstunkiem. Więcej informacji można uzyskać przy wyjściach z kościoła oraz na stronie internetowej kursu ALPHA. Serdecznie zapraszamy!
 14. W zakrystii można nabyć tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny". A przy wyjściach z kościoła rozprowadzany jest nowy numer "Listu nie tylko do parafian". Można w nim znaleźć pełny tekst orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego, relacje z wydarzeń parafialnych a także artykuły wprowadzające w przeżywanie Wielkiego Postu. 
 15. Z okazji Światowego Dnia Chorego członkowie parafialnej Grupy Misyjnej będą po każdej Mszy św. przy wyjściach z kościoła rozdawać broszurki na temat Misyjnego Apostolstwa Chorych.
 16. Zapraszamy też do kawiarenki parafialnej na domowe wypieki, które tym razem przygotowały rodziny z kręgów Domowego Kościoła. Dochód z kawiarenki przeznaczony jest na cele charytatywne.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Łaskawej w rozpoczynającym się tygodniu.

Franciszkanie

Zaproszenia

Piesza pielgrzymka do Trzebnicy

39. PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA do św. JADWIGI w Trzebnicy – 13 października 2018 r. Zapraszamy do pielgrzymowania! Rozpoczęcie w Katedrze Wrocławskiej w sobotę 13 października o godz. 6.00.Zakończenie Mszą Świętą w Trzebnicy o godz. 1 ...

Więcej

Nabożeństwo Fatimskie

W sobotę, 13 października zapraszamy na godz. 17.30 na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy ...

Więcej

17 edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 17 edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 9 października 2018 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij ...

Więcej

Konferencja przed chrztem

15 września (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ucz ...

Więcej
Więcej artykułów