Ogłoszenia duszpasterskie - VI Niedziela Zwykła - 17 lutego 2019 r.

  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 będzie miało miejsce przekazanie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci. Natomiast o godz. 13.00 udzielimy sakramentu chrztu św. dzieciom.
  2. Duszpasterstwo Anglojęzyczne zaprasza dzisiaj na godz. 17.00 do kawiarenki parafialnej na wieczór gier planszowych. Wymagana jest minimalna znajomość języka.
  3. W środę 20 lutego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 a później na spotkanie katechetyczne młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas III Gimnazjum.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
  5. Wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę zapraszamy na kolejną edycję Kursu Alpha, który będzie odbywał się we wtorki o godz. 18.30, począwszy od 26 lutego. Natomiast małżonków, pragnących umocnić wzajemną relację zapraszamy na kolejną edycję Kursu Małżeńskiego - w piątki o 18.00, począwszy od 1 marca. Oba kursy są bezpłatne. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej parafii lub na alfa.franciszkanie.pl
  6. W zakrystii są do nabycia tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny". Natomiast przy wyjściach z kościoła dostępny jest nowy numer "Listu nie tylko do Parafian". Polecamy podsumowanie poprzedniego roku przez o. Proboszcza, orędzie papieża na Światowy Dzień Chorego, rozmowę z o.Marianem Melnyczukiem o franciszkańskiej placówce w ukraińskim Boryspolu, a także artykuły dotyczące ważnych wydarzeń, które czekają nas w nadchodzącym roku. Plus stałe działy. Zachęcamy do lektury!
  7. Przypominamy o możliwości o przekazania 1% podatku na rzecz naszej parafii - na dalszą termomodernizację kościoła oraz na świetlicę środowiskową dla dzieci. Szczegóły na ulotkach wyłożonych przy wyjściach z kościoła oraz na stronie internetowej parafii.
  8. Ponawiamy też zaproszenie na pielgrzymkę samolotową do Peru, do grobu błogosławionych Męczenników - o. Zbigniewa i o. Michała w dniach 17-29 sierpnia. Szczegóły w gablotach przy kościele. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Naszym Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej w rozpoczynającym się nowym tygodniu!

Franciszkanie

 

Zaproszenia

Dzień skupienia dla narzeczonych

W sobotę 8 czerwca odbędzie się w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia dla narzeczonych z naszej Archidiecezji. Rozpoczęcie o godz.: 14:00 w kościele.    Pary zamierzające zawrzeć sakramentalny związek małżeński pow ...

Więcej

Katechezy dla narzeczonych

Najbliższa seria katechez rozpocznie się 6 maja 2019 r. o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej. Nie ma wcześniejszych zapisów. Zapisy na pierwszym spotkaniu! Katechezy przedślubne są bezpośrednim przygotowaniem do sakramentu ...

Więcej
Więcej artykułów