Ogłoszenia duszpasterskie - VIII Niedziela Zwykła - 3 marca 2019 r.

 1. Dzisiaj w naszej wspólnocie gościmy o. Dariusza Gaczyńskiego - sekretarza ds. animacji misyjnej w naszej prowincji zakonnej, który podczas każdej Mszy św. głosi kazania. Po Mszach św. będzie okazja, aby poprzez ofiary do puszek wesprzeć działalność franciszkańskich misjonarzy.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Dziś także w Kościele w Polsce rozpoczyna się 52. Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnotowych modlitwach.
 4. Jutro, 4 marca w liturgii Kościoła obchodzone jest święto św. Kazimierza, królewicza. Jest to także dzień imienin o. Kazimierza z naszej wspólnoty zakonnej. Pamiętajmy o Solenizancie w naszych modlitwach, zwłaszcza podczas Mszy św. o godz, 18.00, która będzie w tym dniu sprawowana w intencji o. Kazimierza.
 5. Również jutro o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej rozpoczyna się nowy cykl katechez dla narzeczonych. Nauki odbywają się przez siedem kolejnych poniedziałkowych wieczorów. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
 6. Można jeszcze dołączyć na Kurs Alpha. Spotkania we wtorki o 18.30 w kawiarence parafialnej. Zapraszamy wszystkich, którzy mają pytania i pragną pogłębić swoją wiarę.
 7. Najbliższa środa - 6 marca jest już Środą Popielcową, która rozpoczyna w Kościele okres Wielkiego Postu - czas 40-dniowej pokuty, przygotowującej nas do przeżywania Świąt Wielkanocnych. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych zobowiązani są wszyscy powyżej 14. roku życia. Ponadto wierni pełnoletni, którzy nie ukończyli jeszcze 60. roku życia zobowiązani są do postu ilościowego (jeden posiłek do syta, dwa mniejsze). W naszej świątyni Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będziemy sprawować o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 10.00, 12.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Kancelaria parafialna będzie w tym dniu nieczynna.
 8. W najbliższym tygodniu jedynie w Środę Popielcową Msze św. będą sprawowane w kościele. W pozostałe dni tygodnia - z uwagi na prowadzone w świątyni prace - Msze św. będą się odbywały w kaplicy pod kościołem. Przepraszamy za związane z tym niedogodności. 
 9. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zachęcamy do modlitwy w intencji powołań do służby w Kościele. Nabożeństwo I-czwartkowe tradycyjnie odprawiane będzie po wieczornej Mszy św.
 10. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do modlitewnego rozważania Męki Pańskiej podczas nabożeństw pasyjnych. Na Gorzkie Żale z okolicznościowym kazaniem zapraszamy w niedziele o godz. 18.00. Natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawiane w piątki Wielkiego Postu: o godz. 11.15 i 17.15 - dla ogółu wiernych, o 16.30 - dla dzieci i o 19.00 - dla młodzieży. Zapraszamy już w najbliższy piątek.
 11. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu - 24 marca. Będzie je prowadził ks. Arkadiusz Kruk - ojciec duchowny wrocławskiego Metropolitarnego Wyższego Seminarium Duchownego. 
 12. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Poprzez ofiary składane na tacę będzie można wesprzeć termomodernizację naszej świątyni
 13. Ponawiamy gorącą zachętę, by dołączyć do chóru, który włącza się w liturgię Świętego Triduum Paschalnego. Próby odbywają się we wtorki i w piątki o godz. 19.00. Chętnych zapraszamy do sali nr 13 w domu parafialnym.
 14. W zakrystii można nabyć tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny" a przy wyjściach z kościoła można zaopatrzyć się w marcowy numer miesięcznika "Nowe Życie" poświęcony zagadnieniu godności człowieka.
 15. W sklepiku parafialnym są już dostępne świece paschalne "Caritas" i baranki wielkanocne z białej czekolady. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na dzieła charytatywne "Caritas". 
 16. Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej (przy ul. Katedralnej 4) informuje, że kurs przygotowujący dorosłych do sakramentu bierzmowania rozpoczyna się w niedzielę, 10 marca o godz. 17.30 i będzie trwał do 9 czerwca. Szczegółowe informacje i dokumenty do pobrania na stronie Centrum

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i owocnego rozpoczęcia czasu Wielkiego Postu!

Franciszkanie

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej

Pielgrzymuj na Jasną Górę z "Czarną 13"

Przywołując zachętę papieża Franciszka do porzucenia kanap i włożenia butów wędrowców, zapraszamy wszystkich mieszkańców archidiecezji wrocławskiej do wzięcia udziału w kolejnej edycji pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Do ...

Więcej

Franciszkańskie Spotkanie Młodych

32 Franciszkańskie Spotkanie Młodych OBECNOŚĆ 21 - 27 lipca 2019 r. - Kalwaria Pacławska Zainteresowanych wspólnym wyjazdem z Wrocławia prosimy o zgłaszanie się w kanelarii parafialnej. Goście: ks. abp Adam Szal - polski duchowny rzymsk ...

Więcej
Więcej artykułów