Ogłoszenia duszpasterskie - VIII Niedziela Zwykła - Uroczystość Najświętszej Trójcy - 27 maja 2018 r.

 1. Serdecznie zachęcamy do udziału nabożeństwach majowych: w niedzielę - o godz. 18.00 a od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 oraz po Mszy św. o 12.00. Z dniem 1 czerwca rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one odprawiane w tych samych godzinach.
 2. We wtorek zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie. Jest to także kolejny dzień nowenny dziewięciu wtorków przed Świętem św. Antoniego z Padwy.
 3. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej popularnie zwana Bożym Ciałem. W naszym kościele Msze św. do południa będą odprawiane w porządku niedzielnym - o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Po południu o godz. 16.00 będzie uroczysta Msza św. przy ołtarzu polowym, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Po zakończeniu procesji będzie jeszcze w kościele Msza św. o godz. 19.00. Bardzo prosimy grupy duszpasterskie o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Prosimy naszych Parafian o udekorowanie domów, okien czy balkonów na trasie procesji. Niech nasz udział w Uroczystości Bożego Ciała będzie publicznym wyznaniem wiary w realną obecność Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina. Gorąco zapraszamy do udziału w uroczystości dzieci I-komunijne i rocznicowe w swoich strojach. Zapraszamy także do uczestnictwa w Oktawie Bożego Ciała. Będziemy gromadzić się przez cały tydzień na nabożeństwie eucharystycznym o godz. 17.30 zakończonym procesją. Po procesji będzie odprawiana Msza św. wieczorna. 
 4. Nasza Archidiecezja we współpracy z Fundacją "Młodzi Młodym" oraz wspólnotami katolickimi naszego miasta organizuje w Uroczystość Bożego Ciała koncert uwielbieniowy "WNieboGłosy". Na scenie wystąpią Orkiestra, Chór i Zespół wNieboGłosy oraz Zespół N.O.E. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w to uwielbienie, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 31 maja na pl. Wolności (koło Narodowego Forum Muzyki) o godz. 19.00. Ulotki informacyjne o koncercie można zabrać ze stolików przy wejściu głównym do naszego kościoła i wejściu od kaplicy Matki Bożej.
 5. W tym tygodniu przypadają też dni odnowy wewnętrznej - I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek zachęcamy do Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu, a jeśli jest taka potrzeba - również do sakramentalnej spowiedzi. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W I sobotę natomiast przed południem odwiedzimy w domach chorych parafian a po Mszy św. o godz. 18.00 odprawimy kolejne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 6. Z radością informujemy, że w sobotę, 2 czerwca w bazylice św. Franciszka w Krakowie podczas Mszy św. o godz. 11.00 nasz parafianin - br. Piotr Kantorki OFMConv. przyjmie z rak o. bpa Edwarda Kawy święcenia kapłańskie. Otoczmy naszą szczególną modlitwą jego i pozostałych braci przyjmujących sakrament święceń, wypraszając im na ten czas obfitość Bożych darów. 
 7. Następnego dnia - w niedzielę, 3 czerwca o godz. 13.00 o. Piotr będzie sprawował w naszej świątyni swoją Mszę św. prymicyjną. Wcześniej o godz. 12.30 będzie miało miejsce błogosławieństwo w domu rodzinnym i procesja do kościoła oraz powitania parafian. Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w to dziękczynienie za powołanie kapłańskie i zakonne naszego neoprezbitera. Po liturgii sprawowanej w intencji wszystkich parafian, rodziny i przyjaciół o. Piotr udzieli każdemu uroczystego błogosławieństwa będącego przywilejem papieskim nadanym wszystkim nowo wyświęconym kapłanom. 
 8. W przyszła niedzielę również już po raz jedenasty w Kościele w Polsce obchodzone jest Święto Dziękczynienia. Z tej okazji - zgodnie z decyzją Episkopatu - we wszystkich kościołach na terenie naszej Ojczyzny prowadzona będzie zbiórka ofiar na budowę Świątyni Opatrzności Bożej jako wotum wdzięczności Bogu naszego Narodu.
 9. Za dwa tygodnie, w sobotę, 9 czerwca odbędzie się w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia dla narzeczonych z naszej Archidiecezji. Rozpoczęcie o godz. 14:00 w kościele.
 10. W związku z organizowanym w dniu 17 czerwca "Piknikiem misyjnym" zwracamy się z prośbą do naszych Parafian, którzy mają możliwość przekazania jako darowiznę rozmaitych zabawek, "pluszaków" a także artykułów biurowych i piśmienniczych. Posłużą one jako nagrody podczas organizowanych zabaw i konkursów piknikowych. Dary można składać w kancelarii parafialnej. Bóg zapłać.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii dostępne są tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny".
 12. Kawiarenka parafialna jest dzisiaj nieczynna.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby rozpoczynający się tydzień był czasem doświadczania Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi!

Franciszkanie

Zaproszenia

Zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami

Stowarzyszenie Instytut Edukacyjno-Badawczy zaprasza dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami na zajęcia plastyczne i ruchowo taneczne. Bezpłatne zajęcia odbywają się w domu katechetycznym parafii św. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej 58. Zapisy ...

Więcej

17 edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 17 edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 9 października 2018 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij ...

Więcej
Więcej artykułów