Ogłoszenia duszpasterskie - VIII Niedziela Zwykła - Uroczystość Najświętszej Trójcy - 27 maja 2018 r.

 1. Serdecznie zachęcamy do udziału nabożeństwach majowych: w niedzielę - o godz. 18.00 a od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 oraz po Mszy św. o 12.00. Z dniem 1 czerwca rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one odprawiane w tych samych godzinach.
 2. We wtorek zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie. Jest to także kolejny dzień nowenny dziewięciu wtorków przed Świętem św. Antoniego z Padwy.
 3. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej popularnie zwana Bożym Ciałem. W naszym kościele Msze św. do południa będą odprawiane w porządku niedzielnym - o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Po południu o godz. 16.00 będzie uroczysta Msza św. przy ołtarzu polowym, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Po zakończeniu procesji będzie jeszcze w kościele Msza św. o godz. 19.00. Bardzo prosimy grupy duszpasterskie o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Prosimy naszych Parafian o udekorowanie domów, okien czy balkonów na trasie procesji. Niech nasz udział w Uroczystości Bożego Ciała będzie publicznym wyznaniem wiary w realną obecność Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina. Gorąco zapraszamy do udziału w uroczystości dzieci I-komunijne i rocznicowe w swoich strojach. Zapraszamy także do uczestnictwa w Oktawie Bożego Ciała. Będziemy gromadzić się przez cały tydzień na nabożeństwie eucharystycznym o godz. 17.30 zakończonym procesją. Po procesji będzie odprawiana Msza św. wieczorna. 
 4. Nasza Archidiecezja we współpracy z Fundacją "Młodzi Młodym" oraz wspólnotami katolickimi naszego miasta organizuje w Uroczystość Bożego Ciała koncert uwielbieniowy "WNieboGłosy". Na scenie wystąpią Orkiestra, Chór i Zespół wNieboGłosy oraz Zespół N.O.E. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w to uwielbienie, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 31 maja na pl. Wolności (koło Narodowego Forum Muzyki) o godz. 19.00. Ulotki informacyjne o koncercie można zabrać ze stolików przy wejściu głównym do naszego kościoła i wejściu od kaplicy Matki Bożej.
 5. W tym tygodniu przypadają też dni odnowy wewnętrznej - I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek zachęcamy do Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu, a jeśli jest taka potrzeba - również do sakramentalnej spowiedzi. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W I sobotę natomiast przed południem odwiedzimy w domach chorych parafian a po Mszy św. o godz. 18.00 odprawimy kolejne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 6. Z radością informujemy, że w sobotę, 2 czerwca w bazylice św. Franciszka w Krakowie podczas Mszy św. o godz. 11.00 nasz parafianin - br. Piotr Kantorki OFMConv. przyjmie z rak o. bpa Edwarda Kawy święcenia kapłańskie. Otoczmy naszą szczególną modlitwą jego i pozostałych braci przyjmujących sakrament święceń, wypraszając im na ten czas obfitość Bożych darów. 
 7. Następnego dnia - w niedzielę, 3 czerwca o godz. 13.00 o. Piotr będzie sprawował w naszej świątyni swoją Mszę św. prymicyjną. Wcześniej o godz. 12.30 będzie miało miejsce błogosławieństwo w domu rodzinnym i procesja do kościoła oraz powitania parafian. Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w to dziękczynienie za powołanie kapłańskie i zakonne naszego neoprezbitera. Po liturgii sprawowanej w intencji wszystkich parafian, rodziny i przyjaciół o. Piotr udzieli każdemu uroczystego błogosławieństwa będącego przywilejem papieskim nadanym wszystkim nowo wyświęconym kapłanom. 
 8. W przyszła niedzielę również już po raz jedenasty w Kościele w Polsce obchodzone jest Święto Dziękczynienia. Z tej okazji - zgodnie z decyzją Episkopatu - we wszystkich kościołach na terenie naszej Ojczyzny prowadzona będzie zbiórka ofiar na budowę Świątyni Opatrzności Bożej jako wotum wdzięczności Bogu naszego Narodu.
 9. Za dwa tygodnie, w sobotę, 9 czerwca odbędzie się w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia dla narzeczonych z naszej Archidiecezji. Rozpoczęcie o godz. 14:00 w kościele.
 10. W związku z organizowanym w dniu 17 czerwca "Piknikiem misyjnym" zwracamy się z prośbą do naszych Parafian, którzy mają możliwość przekazania jako darowiznę rozmaitych zabawek, "pluszaków" a także artykułów biurowych i piśmienniczych. Posłużą one jako nagrody podczas organizowanych zabaw i konkursów piknikowych. Dary można składać w kancelarii parafialnej. Bóg zapłać.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii dostępne są tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny".
 12. Kawiarenka parafialna jest dzisiaj nieczynna.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby rozpoczynający się tydzień był czasem doświadczania Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi!

Franciszkanie

Zaproszenia

Rekolekcje wielkopostne dla studentów

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie "Porcjunkula" zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla studentów, które w naszym kościele odbędą się w dniach 7-9 kwietnia a poprowadzi je o. Piotr Kantorski z Legnicy. Niedziela, godz. 19 ...

Więcej

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Strachociny, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii para ...

Więcej

Msza i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny

W ostatni czwartek miesiąca, 28 marca o godz.: 18.00 zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo z modlitwami przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla  o święte powołania do życia w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy szczeg& ...

Więcej

Msza i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje je ...

Więcej
Więcej artykułów