Ogłoszenia duszpasterskie - X Niedziela Zwykła - 10 czerwca 2018 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Ofiary zbierane na tace są przeznaczone na dalszy remont kościoła. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów modlimy się podczas Mszy św. o godz. 13.00. 
  2. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w niedzielę - o godz. 18.00 a od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 oraz po Mszy św. o 12.00.
  3. Jutro, w poniedziałek 11 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie z s. Bertą Hernandez - peruwiańską zakonnicą, świadkiem męczeństwa bł. o. Zbigniewa i bł. o. Michała.
  4. W środę, 13 czerwca będziemy obchodzić liturgiczne święto św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła, jednego z patronów naszej prowincji zakonnej. W tym dniu odbędzie się kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 17.30 modlitwą różańcową, następnie będzie Msza św. z okolicznościowym kazaniem i procesja maryjna wokół kościoła. Intencje do modlitwy różańcowej można składać do skarbony przy kracie. Mszy św. będzie przewodniczył proboszcz parafii św. Augustyna - o. Paweł Tokarz.
  5. W przyszłą niedzielę, 17 czerwca odbywać się będzie w naszej parafii piknik misyjny. Po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy do ogrodu klasztornego do wspólnej zabawy, która potrwa do godz. 16.00.  Serdecznie zachęcamy do udziału całe rodziny z dziećmi. Dzieci mogą przebrać się w rozmaite stroje: indiańskie, afrykańskie itp. Będą też liczne konkursy z nagrodami. Zapraszamy.
  6. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00 będzie udzielany sakrament Chrztu Świętego dzieciom. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędzie się w najbliższą sobotę, 16 czerwca o godz. 17.00 w kaplicy Porcjunkula (pod kościołem). Jest to ostatnia konferencja przedchrzcielna przed wakacjami, więc zapraszamy na nią także tych, którzy chrzest dziecka zaplanowali na lipiec lub sierpień.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny" a przy wyjściach z kościoła dostępny jest czerwcowy numer miesięcznika „Nowe Życie” poświęcony tematowi biskupstwa. 
  8. Fundacja Wspierajmy Seniorów zaprasza w dniach 15-16 czerwca na Forum medyczne dla osób starszych oraz opieki medycznej - lekarzy, pielęgniarek fizjoterapeutów. Pierwszego dnia odbędą się warsztaty dla seniorów, służące zdobyciu wiedzy i umiejętności wzajemnej pomocy w różnych problemach zdrowotnych. Drugi dzień to konferencje o szeroko pojętej opiece medycznej. Aby wziąć udział należy dokonać elektronicznej lub telefonicznej rejestracji. Więcej informacji na plakatach w gablotach oraz na stronie fundacji.
  9. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zakopanego. Obóz odbywa się w dniach 3-16 września. Koszt dwutygodniowego pobytu to jedyne 419 zł. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej: bialydunajec.org. Zachęcamy, by zapisywać się do chaty FDA Porcjunkula.

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim parafianom, sympatykom i gościom obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej Łaskawej!

Franciszkanie

 

Zaproszenia

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 6 do 8 kwietnia b.r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej (do grobu Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca) oraz do Leżajska, Łańcuta, Strachociny, Soliny, Sanoka i Komańczy. Zapisy w zakrystii i w kancelarii para ...

Więcej

Przygotowanie do małżeństwa w języku angielskim

W sobotę 9 lutego rozpocznie się przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla obcokrajowców w ramach duszpasterstwa angielskojęzycznego w naszej parafii​. Sesje będą odbywały się w soboty - 9, 16, 23 lutego, 2, 9, 16 marca w godzinach 10.00 ...

Więcej

18. edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 18. edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 26 lutego 2019 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij swo ...

Więcej

Konferencja przed chrztem

16 lutego (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ...

Więcej
Więcej artykułów