Ogłoszenia duszpasterskie - X niedziela zwykła - Uroczystość Najświętszej Trójcy - 11 czerwca 2017 r.

  1. Dziś II niedziela miesiąca. Serdecznie dziękujemy wszystkim za składane na tacę ofiary, które przeznaczamy na dalszy remont elewacji naszej świątyni. W intencji wszystkich Ofiarodawców i naszych Dobrodziejów modlimy się dzisiaj podczas sumy parafialnej o godz. 13.00.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych. Odprawiamy je w niedziele o godz. 18.00 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 12.00 oraz o 17.30.
  3. W najbliższy wtorek, 13 czerwca będziemy obchodzić liturgiczne święto św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła, jednego z patronów naszej prowincji zakonnej.
  4. Również we wtorek 13 czerwca będziemy przeżywać drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Tym razem przybędzie do nas wierna kopia Obrazu Matki Boskiej Kalwaryjskiej z naszego sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Nabożeństwo poprowadzi Kustosz tamtego sanktuarium i gwardian klasztoru o. Krzysztof Hura. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie. Zapraszamy mężczyzn do niesienia feretronu z Obrazem podczas procesji. Zapraszamy dzieci i młodzież. Prosimy o przyniesienie świec na procesję. Prośby i podziękowania i ofiary na nabożeństwo można składać do skarbony z odpowiednim napisem przy kracie kasplicy Matki Bożej.
  5. W tym tygodniu przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej popularnie zwana Bożym Ciałem. W naszym kościele Msze św. będą sprawowane tak jak w niedzielę, z wyjątkiem popołudniowym. Po południu uroczystą Mszę św. przy ołtarzu polowym odprawimy o godz. 16.00. Później wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Ostatnia Mszę św. odprawimy w czwartek o godz. 19.00. Bardzo prosimy grupy duszpasterskie o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Prosimy naszych Parafian o udekorowanie domów, okien czy balkonów na trasie procesji. Niech nasz udział w Uroczystości Bożego Ciała będzie publicznym wyznaniem wiary w realną obecność Pana Jezusa pod postacią chleba i wina. Gorąco zapraszamy do udziału w uroczystości dzieci I-komunijne i rocznicowe w swoich strojach. Zapraszamy także do uczestnictwa w oktawie Bożego Ciała. Będziemy gromadzić się przez cały tydzień na nabożeństwie czerwcowym zakończonym procesją eucharystyczną. Po procesji będzie odprawiana Msza św. wieczorna. 
  6. W piątek 16 czerwca o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. O. Pio. Po mszy spotkanie formacyjne Grupy Modlitewnej O. Pio. 
  7. W przyszłą niedzielę, 18 czerwca podczas Mszy św. o godz. 13.00 będzie udzielany sakrament Chrztu Świętego dzieciom. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 czerwca o godz. 17.00 w kaplicy Porcjunkula (pod kościołem). Jest to ostatnia konferencja przedchrzcielna przed wakacjami, więc zapraszamy na nią także tych, którzy chrzest dziecka zaplanowali na lipiec lub sierpień.
  8. Dzisiaj wychodząc z kościoła można nabyć nowy numer naszego "Listu nie tylko do Parafian". Polecamy wywiad z o. Arkadiuszem, teksty i informacje dotyczące obchodów 20-lecia Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu, artykuły związane ze stuleciem objawień w Fatimie, relacje z wielu parafialnych wydarzeń, szereg propozycji wakacyjnych. Zachęcamy do lektury! 
  9. We wtorek 20 czerwca w godzinach od 10.00 do 15.00 specjaliści z "One Day Clinic" organizują dla naszych Parafian bezpłatne konsultacje z zakresu badania wzroku (głównie pod kątem zaćmy) oraz badania słuchu. Zapraszamy wszystkich chętnych do kawiarenki parafialnej.
  10. Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek zaprasza młodzież kończącą gimnazjum do udziału w rekrutacji, która potrwa do 21 czerwca b.r. Szczegóły na temat tej katolickiej szkoły i rekrutacji są na plakatach w gablotach przy kościele.

Życzymy wszystkim dobrego odpoczynku, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

 

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Mieszczące się w naszej parafii Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie "PORCJUNKULA" zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola w Białym ...

Więcej

Z "Czarną 13" na Jasną Górę

Tegoroczne rekolekcje w drodze przebiegać będą pod hasłem: „IDŹCIE I GŁOŚCIE!”. Do tego programu duszpasterskiego dopisane będą tematy, związane z setną rocznicą objawień fatimskich, setną rocznicą śmierci św. Brata Adama - Alberta Chmiel ...

Więcej

Msza i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny

W ostatni czwartek miesiąca, 29 czerwca, o godz.: 18.00 zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo z modlitwami przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla  o święte powołania do życia w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy szcz ...

Więcej

Msza i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje je ...

Więcej
Więcej artykułów

Kalendarz parafialny

cze 24

Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

Nabożeństwo czerwcowe - godz. 12:30, 17:30

 

cze 25

12. Niedziela zwykła

Nabożeństwo czerwcowe - godz. 18:00

 

cze 26

Nabożeństwo czerwcowe - godz. 12:30, 17:30

 

 

cze 27

Msza św. i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie - godz. 18:00

Nabożeństwo czerwcowe - godz. 12:30, 17:30

 

cze 28

Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

Nabożeństwo czerwcowe - godz. 12:30, 17:30

 

cze 30

Nabożeństwo czerwcowe - godz. 12:30, 17:30

 

lip 1

Nabożeństwo pierwszosobotnie - godz. 18:00

Msze św. w porządku wakacyjnym: 7:00, 8:00, 12:00, 18:00

 

lip 2

13. Niedziela zwykła

Msze św. w porządku wakacyjnym: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30; 13:00, 18:00 (w j. angielskim), 19:00