Ogłoszenia duszpasterskie - X niedziela zwykła - Uroczystość Najświętszej Trójcy - 11 czerwca 2017 r.

  1. Dziś II niedziela miesiąca. Serdecznie dziękujemy wszystkim za składane na tacę ofiary, które przeznaczamy na dalszy remont elewacji naszej świątyni. W intencji wszystkich Ofiarodawców i naszych Dobrodziejów modlimy się dzisiaj podczas sumy parafialnej o godz. 13.00.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych. Odprawiamy je w niedziele o godz. 18.00 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 12.00 oraz o 17.30.
  3. W najbliższy wtorek, 13 czerwca będziemy obchodzić liturgiczne święto św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła, jednego z patronów naszej prowincji zakonnej.
  4. Również we wtorek 13 czerwca będziemy przeżywać drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Tym razem przybędzie do nas wierna kopia Obrazu Matki Boskiej Kalwaryjskiej z naszego sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Nabożeństwo poprowadzi Kustosz tamtego sanktuarium i gwardian klasztoru o. Krzysztof Hura. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie. Zapraszamy mężczyzn do niesienia feretronu z Obrazem podczas procesji. Zapraszamy dzieci i młodzież. Prosimy o przyniesienie świec na procesję. Prośby i podziękowania i ofiary na nabożeństwo można składać do skarbony z odpowiednim napisem przy kracie kasplicy Matki Bożej.
  5. W tym tygodniu przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej popularnie zwana Bożym Ciałem. W naszym kościele Msze św. będą sprawowane tak jak w niedzielę, z wyjątkiem popołudniowym. Po południu uroczystą Mszę św. przy ołtarzu polowym odprawimy o godz. 16.00. Później wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Ostatnia Mszę św. odprawimy w czwartek o godz. 19.00. Bardzo prosimy grupy duszpasterskie o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Prosimy naszych Parafian o udekorowanie domów, okien czy balkonów na trasie procesji. Niech nasz udział w Uroczystości Bożego Ciała będzie publicznym wyznaniem wiary w realną obecność Pana Jezusa pod postacią chleba i wina. Gorąco zapraszamy do udziału w uroczystości dzieci I-komunijne i rocznicowe w swoich strojach. Zapraszamy także do uczestnictwa w oktawie Bożego Ciała. Będziemy gromadzić się przez cały tydzień na nabożeństwie czerwcowym zakończonym procesją eucharystyczną. Po procesji będzie odprawiana Msza św. wieczorna. 
  6. W piątek 16 czerwca o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. O. Pio. Po mszy spotkanie formacyjne Grupy Modlitewnej O. Pio. 
  7. W przyszłą niedzielę, 18 czerwca podczas Mszy św. o godz. 13.00 będzie udzielany sakrament Chrztu Świętego dzieciom. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 czerwca o godz. 17.00 w kaplicy Porcjunkula (pod kościołem). Jest to ostatnia konferencja przedchrzcielna przed wakacjami, więc zapraszamy na nią także tych, którzy chrzest dziecka zaplanowali na lipiec lub sierpień.
  8. Dzisiaj wychodząc z kościoła można nabyć nowy numer naszego "Listu nie tylko do Parafian". Polecamy wywiad z o. Arkadiuszem, teksty i informacje dotyczące obchodów 20-lecia Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu, artykuły związane ze stuleciem objawień w Fatimie, relacje z wielu parafialnych wydarzeń, szereg propozycji wakacyjnych. Zachęcamy do lektury! 
  9. We wtorek 20 czerwca w godzinach od 10.00 do 15.00 specjaliści z "One Day Clinic" organizują dla naszych Parafian bezpłatne konsultacje z zakresu badania wzroku (głównie pod kątem zaćmy) oraz badania słuchu. Zapraszamy wszystkich chętnych do kawiarenki parafialnej.
  10. Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek zaprasza młodzież kończącą gimnazjum do udziału w rekrutacji, która potrwa do 21 czerwca b.r. Szczegóły na temat tej katolickiej szkoły i rekrutacji są na plakatach w gablotach przy kościele.

Życzymy wszystkim dobrego odpoczynku, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

 

Zaproszenia

Rekolekcje Walka Duchowa

Nieustannie toczymy walkę duchową, walkę o najwyższą stawkę - o nasze zbawienie, o życie wieczne. Jeżeli chcesz się nauczyć jak wychodzić zwycięsko z tej walki, jak rozeznawać, jak postępować, jak podnosić się z upadków - zapraszamy na nasze. ...

Więcej

Nabożeństwo Fatimskie

W środę 13 czerwca zapraszamy na godz. 17.30 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy  ...

Więcej

Konferencja przed chrztem

16 czerwca (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ...

Więcej

Dzień skupienia dla narzeczonych

W sobotę 9 czerwca odbędzie się w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia dla narzeczonych z naszej Archidiecezji. Rozpoczęcie o godz.: 14:00 w kościele.    Pary zamierzające zawrzeć sakramentalny związek małżeński pow ...

Więcej
Więcej artykułów