Ogłoszenia duszpasterskie. X Niedziela Zwykła. Uroczystość Najświętszej Trójcy. 7. 06. 2020 r.

Kategoria: Ogłoszenia
  1. Dzisiejsza niedziela jest Uroczystością Najświętszej Trójcy. W dniu jednak 7 czerwca obchodzimy liturgiczne wspomnienie Bł. Męczenników z Pariacoto: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka.Ze względu jednak na Uroczystość Najświętszej Trójcy nie możemy sprawować liturgii o Męczennikach. Zapraszamy jednak do udziału w nabożeństwie przez wstawiennictwo Bł. Męczenników bezpośrednio po Mszy św. o godz. 13.00. Z tej też okazji gościmy w naszej parafii o. Dariusza Gaczyńskiego - sekretarza ds. misji w naszej prowincji. O. Dariusz głosi słowo Boże na każdej Mszy św. a po mszach można wesprzeć działalność misyjną naszych braci poprzez dobrowolną ofiarę do puszki. Wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
  2. W najbliższy czwartek będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. do południa będą odprawiane w naszym kościele w porządku niedzielnym. O godz. 16.00 odprawimy uroczystą Mszę św. przy ołtarzu polowym. Po Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zgodnie z wytycznymi naszego Księdza Arcybiskupa w najnowszym "Dekrecie dotyczącym posługi duszpasterskiej w stanie epidemii", prosimy aby podczas zgromadzeń liturgicznych w kościele jak i na zewnątrz, zachować wymagane środki ostrożności. Bardzo prosimy, aby wziąć udział w Uroczystości Bożego Ciała (we Mszy św. i procesji) w maseczkach zakrywających usta i nos. Prosimy o włączenie się do procesji przedstawicieli grup duszpasterskich. Również przez całą oktawę Bożego Ciała będą organizowane procesje eucharystyczne bezpośrednio po nabożeństwie czerwcowym. Liczymy na udział wiernych w tych uroczystościach.
  3. W sobotę 13 czerwca odprawimy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe połączone z modlitwą różańcową, następnie Msza św. z okolicznościowym kazaniem i procesja z figurą fatimską wokół kościoła. Prośby i podziękowania na Nabożeństwo Fatimskie można składać do odpowiedniej skarbony przy kracie.
  4. Również w najbliższą sobotę (II sobota czerwca) o godz. 14.00 rozpocznie się w kościele diecezjalny dzień skupienia dla narzeczonych. Zapraszamy.
  5. Informujemy Liturgiczną Służbę Ołtarza, że zgodnie z wytycznymi Ks. Arcybiskupa: ministranci, którzy ukończyli 13 rok życia ale nie są jeszcze pełnoletni, mogą służyć przy ołtarzu tylko za pisemną zgodną rodziców lub prawnych opiekunów. Natomiast ministranci młodsi (poniżej 123 roku życia) oprócz pisemnej zgody rodziców mogą służyć przy ołtarzu tylko wówczas, gdy rodzice uczestniczą we Mszy św. w kościele. Bardzo prosimy rodziców ministrantów o wypisanie dzieciom takiej zgody, jeśli mają pełnić służbę podczas liturgii.
  6. Jutro, w poniedziałek 8 czerwca rozpocznie się w naszym klasztorze w Harmężach Kapituła Prowincjalna. Bardzo prosimy o modlitwy w intencji Kapituły, aby była ona przyczyną odnowienia charyzmatu franciszkańskiego w naszych wspólnotach.

Życzymy naszym Parafianom, Gościom i Pielgrzymom Błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie