Ogłoszenia duszpasterskie. XI Niedziela Zwykła. 14. 06.2020 r.

Kategoria: Ogłoszenia
  1. Wczoraj, 13 czerwca w Uroczystość głównego patrona naszej prowincji zakonnej, zakończyła się I część Kapituły prowincjalnej. Podczas obrad Kapituły bracia ponownie wybrali prowincjałem o. Mariana Gołąba, który ten urząd sprawował przez ostatnie cztery lata. Otoczmy naszą modlitwą nowowybranego O. Prowincjała i wszystkie dzieła naszej zakonnej, krakowskiej prowincji.
  2. Dziś II niedziela miesiąca. Wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczamy na dalszą spłatę termomodernizacji naszego kościoła. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy: Bóg zapłać. Za naszych Ofiarodawców i Dobrodziejów modlimy się zwłaszcza w dniu dzisiejszym podczas sumy o godz. 13.00.
  3. Za tydzień, w niedzielę 21 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 13.00 odbędą się prymicje o. Arkadiusza Góry, który jako diakon posługiwał w naszej parafii. W imieniu o. Arkadiusza i naszym, serdecznie zaprasdzamy do udziału w tej pierwszej Mszy św. nowowyświęconego kapłana w naszej parafii.
  4. Przypominamy naszym Parafianom, że w miesiącach wakacyjnych, w lipcu i w sierpniu, ulega zmianie program Mszy świętych w naszym kościele. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 a w niedzielę nie będzie Mszy św. w języku angielskim o godz. 16.00 oraz Mszy św. o godz. 17.00. Msza św. dla cudzoziemców zostaje przeniesiona na godz. 18.00. Ostatnią Mszą św. niedzielną będzie ta o godz. 19.00. 
  5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych i w procesjach eucharystycznych, zwłaszcza podczas trwającej oktawy "Bożego Ciała"
  6. Sekretarz ds. animacji misyjnej w naszej Prowincji, o. Dariusz Gaczyński, który tydzień temu głosił kazania i kwestował na misje franciszkańskie przesyła serdeczne podziękowanie. Zebrał do puszek kwotę 17 660 zł i 55 EUR. Za ofiarność my również wszystkim dziękujemy w imieniu naszych współbraci pracujących na misjach.

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie