Ogłoszenia duszpasterskie - XI Niedziela Zwykła - 17 czerwca 2018 r.

  1. Dziś gościmy w naszej parafii o. Mariana Melnyczuka - franciszkanina z Bołszowiec na Ukrainie, który podczas wszystkich Mszy św. dzieli się z nami doświadczeniem posługi duszpasterskiej poza granicami Polski. Wychodząc z kościoła można wesprzeć pracę franciszkanów na Ukrainie poprzez dobrowolną ofiarę do puszki.
  2. Również dzisiaj w naszej parafii odbywa się Rodzinny Piknik Misyjny. W godzinach od 11.00 do 17.00 zapraszamy do wspólnej zabawy w ogrodzie klasztornym. W programie m. in.: możliwość przymierzenia strojów z krajów misyjnych, quiz misyjny z nagrodami, gry i zabawy dla dzieci, konkursy i zawody sportowe, występy zespołu Mały Asyż i chóru parafialnego Borromeo, wystawa misyjna, grill, słodkości oraz inne atrakcje i niespodzianki. Serdecznie zachęcamy do udziału całe rodziny z dziećmi.
  3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w niedzielę - o godz. 18.00 a od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 oraz po Mszy św. o 12.00. Zapraszamy do udziału.
  4. Młodzież zachęcamy serdecznie do udziału we Franciszkańskim Spotkaniu Młodych w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla w dniach 22-28 lipca. Chętnych do wspólnego wyjazdu o. Marian zaprasza na spotkanie organizacyjne w najbliższy wtorek, 19 czerwca o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej. 
  5. W piątek 22 czerwca o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy wszystkie dzieci szkolne oraz młodzież gimnazjalną i licealną do udziału we wspólnym dziękczynieniu za kolejny rok nauki.
  6. W przyszłą niedzielę, 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela - patrona naszej archidiecezji i naszego miasta. Jest to także dzień imienin o. Jana z naszej wspólnoty klasztornej. Pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach, zwłaszcza podczas Mszy św. o godz. 13.00, która w przyszłą niedzielę będzie odprawiana w intencji o. Jana.
  7. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w sali nr 11 w domu katechetycznym.
  8. W zakrystii są do nabycia tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny" a przy wyjściach z kościoła dostępny jest, ostatni przed wakacjami, nowy numer "Listu nie tylko do Parafian". Polecamy ciekawe teksty o św. Piotrze i Pawle, o jałmużniku papieskim, wiadomości z misji w Ugandzie, relacje z parafialnych wydarzeń oraz sporo wakacyjnych zaproszeń dla młodzieży, studentów i dla wszystkich bez względu na wiek! Zapraszamy do lektury!
  9. Tradycyjnie w dniach od 2 do 10 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Zapraszamy do pielgrzymowania z Czarną Trzynastką. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej parafialnej stronie internetowej.

Na rozpoczynający się tydzień wszystkim parafianom, sympatykom i gościom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej Łaskawej!

Franciszkanie

 

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej

Pielgrzymuj na Jasną Górę z "Czarną 13"

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę przebiegać będzie pod hasłem "VENI!", podejmując rozważania dotyczące Osoby Ducha Świętego, Jego darów i owoców. Do tego programu duszpasterskiego dodane będą tematy związane ...

Więcej

Franciszkańskie Spotkanie Młodych

31 Franciszkańskie Spotkanie Młodych TCHNIENIE 22 - 28 lipca 2018 r. - Kalwaria Pacławska Ruach - Boskie Tchnienie, zostało udzielone człowiekowi przez Stwórcę w momencie stworzenia. Ten życiodajny oddech, powiew stwórczej mocy Boga, ...

Więcej

Nabożeństwo Fatimskie

W piątek, 13 lipca zapraszamy na godz. 17.30 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy procesja światła z figurą Matki Bo ...

Więcej
Więcej artykułów