Ogłoszenia duszpasterskie. XI niedziela zwykła. 18 czerwiec 2017 r.

  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy w niedzielę o godz. 18.00 a w tygodniu o godz. 17.30. Do piątku włącznie nabożeństwa kończą się procesją eucharystyczną ze względu na trwającą oktawę "Bożego Ciała". Zapraszamy serdecznie dzieci komunijne i rocznicowe w swoich strojach, a także młodsze dzieci do sypania kwiatków. 
  2. W piątek 23 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu również nabożeństwo czerwcowe zakończymy procesją dla uczczenia Bożego Serca. Zapraszamy wszystkich wiernych i asystę i biel procesyjną.
  3. Również w piątek 23 czerwca o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci szkolne oraz młodzież gimnazjalną i licealną do udziału we wspólnym dziękczynieniu za kolejny rok nauki.
  4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania kl. II gimnazjum odbędzie się w kościele 21 czerwca. O godz. 18. 00 - Msza św. a później spotkanie w kościele. Serdecznie zapraszamy.
  5. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy. Pielgrzymka planowana jest w dniach od 29 do 30 lipca. Koszt wyjazdu wynosi 85 zł. Zapisy zakrystii bądź telefonicznie. Numery telefonów są podane na plakatach w gablotach kościelnych.
  6. Chętnych na Ogólnopolską Pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy w dniu 9 lipca prosimy o zapisywanie się w Biurze Radia Maryja przy ul. Sudeckiej.
  7. W sobotę czerwca przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela - patrona naszej archidiecezji i naszego miasta. Zapraszamy do udziału we Mszy św. i modlitwy w intencji Kościoła wrocławskiego i miasta.
  8. Przypominamy naszym Parafianom, że w miesiącach wakacyjnych, w lipcu i w sierpniu ulega zmianie grafik Mszy świętych. W tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 rano a w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Msza św. w j. angielskim będzie odprawiana o godz. 18.00 i ostatnia Msza św. o godz. 19.00. Do normalnego grafiku wrócimy od miesiąca września.
  9. Decyzją naszego o. Prowincjała z dniem 30 czerwca naszą wspólnotę zakonną opuści o. Andrzej Łaniecki, który był wikariuszem naszej parafii. O. Andrzej podejmie nowe obowiązki w klasztorze we Lwówku Śląskim. We wtorek 27 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00 pożegnamy o. Andrzeja dziękując mu za posługę w naszej wspólnocie. 

Naszym Drogim Parafianom, Pielgrzymom i Dobrodziejom życzymy dobrego odpoczynku oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Rekolekcje Walka Duchowa

Nieustannie toczymy walkę duchową, walkę o najwyższą stawkę - o nasze zbawienie, o życie wieczne. Jeżeli chcesz się nauczyć jak wychodzić zwycięsko z tej walki, jak rozeznawać, jak postępować, jak podnosić się z upadków - zapraszamy na nasze. ...

Więcej

Nabożeństwo Fatimskie

W środę 13 czerwca zapraszamy na godz. 17.30 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy  ...

Więcej

Konferencja przed chrztem

16 czerwca (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ...

Więcej

Dzień skupienia dla narzeczonych

W sobotę 9 czerwca odbędzie się w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia dla narzeczonych z naszej Archidiecezji. Rozpoczęcie o godz.: 14:00 w kościele.    Pary zamierzające zawrzeć sakramentalny związek małżeński pow ...

Więcej
Więcej artykułów