Ogłoszenia duszpasterskie - XII Niedziela Zwykła - 23 czerwca 2019 r.

  1. Dziś gościmy w naszej wspólnocie parafialnej o. Rafała Dryjańskiego - misjonarza z Peru, który aktualnie posługuje w Pariacoto - miejscu męczeńskiej śmierci błogosławionych Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. O. Rafał w czasie Mszy św. dzieli się Słowem Bożym i doświadczeniem pracy misyjnej oraz prowadzi zbiórkę ofiar na potrzeby misji, O godz. 15.30 w kawiarence odbędzie się spotkanie z o. Rafałem. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką misyjną.
  2. Również dzisiaj świętujemy jubileusz 55-lecia święceń kapłańskich o. Kazimierza Sebastyanki. Jubilat odprawi uroczystą Mszę św. dziękczynną o godz. 13.00. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dar kapłaństwa o. Kazimierza. Podczas tej samej Mszy św. pożegnamy o. Arkadiusza Żelechowskiego, który opuszcza naszą wspólnotę i wyjeżdża na specjalistyczne studia do Rzymu. Dziękując o. Arkadiuszowi za jego obecność, zaangażowania i wszelkie dobro, życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej w dalszym realizowaniu franciszkańskiego powołania i polecamy go Waszym modlitwom. W najbliższych dniach do naszej wspólnoty dołączą o. dk. Arkadiusz Góra i o. Marek Kowalcze. Pozostałe zmiany personalne nastąpią w późniejszym terminie.
  3. Zgodnie z rozporządzeniem Episkopatu Polski, dzisiaj po każdej Mszy św. śpiewamy w kościołach "Suplikacje". Modlitwy mają na celu uproszenie Bożego Miłosierdzia i przebłagania za wszelkie grzechy profanacji Najświętszego Sakramentu, Liturgii Kościoła i świętych wizerunków.
  4. W najbliższy poniedziałek, 24 czerwca przypada w liturgii Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela - patrona naszej archidiecezji i naszego miasta. Natomiast w piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. odprawiane są jak w dzień powszedni. Z racji uroczystości w poniedziałek i piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna. W zwyczajnych sprawach kancelaryjnych zapraszamy w najbliższym tygodniu jedynie w środę. W sytuacjach nagłych (zgłoszenie pogrzebu, wezwanie do chorego) prosimy dzwonić na numer dyżurny. Z powodu uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  5. W sobotę, 29 czerwca w liturgii obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. odprawiane będą jak w dzień powszedni. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na tzw. "świętopietrze" przekazywane Stolicy Apostolskiej. 
  6. Jeszcze w tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe - w niedziele o 18.00 a w dni powszednie o 17.30 oraz po Mszy św. o 12.00. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy gorąco wszystkich parafian do udziału w procesjach eucharystycznych w czasie nabożeństw o 17.30. Na zakończenie Oktawy zakończenia w czwartek po wieczornym nabożeństwie odbędzie się tradycyjne poświęcenie wianków i ziół oraz błogosławieństwo dzieci
  7. Przypominamy, że przez cały lipiec i sierpień nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 17.00. Natomiast Msza św. w języku angielskim będzie odprawiana o 18.00. W dni powszednie natomiast nie będzie Mszy św. o 6.30 rano. 
  8. Zgodnie z tradycją Kościoła miesiąc lipiec jest poświęcony szczególnej czci Najświętszej Krwi Chrystusa. Dlatego też przez cały miesiąc od poniedziałku do piątku popołudniowy różaniec będzie rozpoczynał się o godz. 17.00 a po nim Wspólnota Krwi Chrystusa będzie modlić się Litanią do Przenajdroższej Krwi. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę również innych parafian. 
  9. Pozostały jeszcze 4 wolne miejsca na samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 7 - 14 lipca. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.
  10. Zachęcamy młodzież do udziału we Franciszkańskim Spotkaniu Młodych w Kalwarii Pacławskiej w dniach 20 - 27 lipca. Zapisy również w kancelarii parafialnej.

Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy udanego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej!

Franciszkanie

Zaproszenia

Pielgrzymuj do Trzebnicy z "Czarną Trzynastką"!

Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania do grobu św. Jadwigi na uroczystości odpustowe! Rozpoczęcie:Wyruszamy z Katedry Wrocławskiej w sobotę 12 października 2019 r. o godz. 6.00.Zakończenie: Mszą Święta w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu ...

Więcej
Więcej artykułów