Ogłoszenia duszpasterskie - XIII Niedziela Zwykła - 1 lipca 2018 r.

 1. Decyzją o. Prowincjała w naszej wspólnocie nastąpiły zmiany personalne. Swoją posługę w naszej parafii kończą o. Jan Czarnik, br. Rafał Szymański i br. Jacek Kubas. Dziękujemy im za wszelkie dobro, jakie wnosili w życie naszej parafii i klasztoru. Niech dobry Bóg im błogosławi na nowych placówkach. Natomiast w naszej wspólnocie witamy dzisiaj o. Sebastiana Tracza. W okresie wakacji dołączą do nas jeszcze o. Tadeusz Kula i br. Krzysztof Duda. Nowym duszpasterzom i zakrystianowi życzymy wszelkich potrzebnych łask i opieki Matki Bożej Łaskawej.
 2. Od dzisiaj obowiązuje w naszej parafii wakacyjny porządek Mszy świętych. Przez cały lipiec i sierpień nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 17.00. Natomiast Msza św. w języku angielskim będzie odprawiana o 18.00. W dni powszednie natomiast nie będzie Mszy św. o 6.30 rano. 
 3. Dzisiaj Msza św. o godz. 19.00 będzie odprawiona w intencji Żywego Różańca a po Mszy św. nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Przez cały lipiec Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza wszystkich parafian do wspólnej modlitwy litanią do Krwi Przenajświętszej, która będzie odmawiana od poniedziałku do piątku przed wieczorną Mszą św. Z tego powodu popołudniowy różaniec będzie rozpoczynał się o godz. 17.00.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek zapraszamy do modlitwy w intencji powołań podczas wieczornej Mszy św. W I piątek zachęcamy do Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu a jeśli jest taka potrzeba - również do sakramentalnej spowiedzi. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W I sobotę nie będzie odwiedzin chorych z Komunią św. w domach. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się natomiast nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na dalszy remont kościoła. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów będzie sprawowana Msza św. o godz. 13.00. 
 7. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: "Niedziela" i "Gość Niedzielny"
 8. Młodzież zachęcamy serdecznie do udziału we Franciszkańskim Spotkaniu Młodych w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla w dniach 22-28 lipca. Chętni do wspólnego wyjazdu mogą jeszcze kontaktować się z o. Marianem.
 9. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej w dniach 28-29 lipca organizuje autokarową pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy na Ogólnopolski Dzień Modlitw Rycerstwa Niepokalanej. Wyjazd w sobotę, 28 lipca o godz. 8.00 rano. Koszt pielgrzymki 95 zł. Zapisy w godz. 16.00-22.00 pod numerem telefonu 71 7827611, 660488386 lub 605093344.
 10. Tradycyjnie w dniach od 2 do 10 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Zapraszamy do pielgrzymowania z Czarną Trzynastką. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej parafialnej stronie internetowej. Osoby zainteresowane pielgrzymką już teraz zapraszamy na spotkanie przedpielgrzymkowe w niedzielę, 29 lipca o godz. 16.00 w kawiarence parafialnej, Również w tym dniu od 15.00 będzie możliwość zapisów.
 11. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zakopanego. Obóz odbywa się w dniach 3-16 września. Koszt dwutygodniowego pobytu to jedyne 419 zł. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej: bialydunajec.org. Zachęcamy, by zapisywać się do chaty FDA Porcjunkula.

Przeżywającym czas letnich wakacji życzymy opieki Bożej Opatrzności, a wszystkim naszym Parafianom i Gościom obfitości Bożych darów na każdy dzień rozpoczynającego się nowego tygodnia.

Franciszkanie

Zaproszenia

Weekendowe rekolekcje dla studentów w Nysie

Zbliża się adwent. Chcemy przygotować się na ten czas przez wyjazdowe rekolekcje. Ich tematem będą "Listy Apokalipsy". Będziemy czytać i rozważać pierwsze rozdziały Apokalipsy św. Jana i trwać na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Re ...

Więcej

Warsztaty + rekolekcje muzyczno-liturgiczne

Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne serdecznie zaprasza na 2 w 1: Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje, które odbędą się w dniach 30 listopada - 2 grudnia 2018 (od piątku do niedzieli) przy klasztorze oo. franciszkan&oacut ...

Więcej

Zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami

Stowarzyszenie Instytut Edukacyjno-Badawczy zaprasza dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami na zajęcia plastyczne i ruchowo taneczne. Bezpłatne zajęcia odbywają się w domu katechetycznym parafii św. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej 58. Zapisy ...

Więcej
Więcej artykułów