Ogłoszenia duszpasterskie - XIII Niedziela Zwykła - 30 czerwca 2019 r.

 1. W naszej wspólnocie klasztornej i parafialnej serdecznie witamy o. Marka Kowalcze i o. dk. Arkadiusza Górę, którzy decyzją o. Prowincjała zostali skierowani do posługi duszpasterskiej we Wrocławiu. Przez kilka tygodni będzie z nami również br. Szymon Greszta z naszego seminarium w Krakowie. Zastąpi w tym czasie br. Krzysztofa przebywającego na urlopie. Wszystkim braciom, którzy przybyli do naszej wspólnoty życzymy dobrego i owocnego pobytu.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 w sali nr 11 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 3. Od jutra obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o 6.30. W niedzielę zaś nie będzie Mszy św. o 17.00 a Eucharystia w języku angielskim będzie odprawiana o 18.00.
 4. Msza św. w intencji Żywego Różańca zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o 19.00. Po niej nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
 5. Przez najbliższy tydzień będzie się odbywała w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt można składać w ogrodzie klasztornym od strony ul. Kruczej. Zbiórka trwa do soboty do godz. 10.00. Przychody z akcji wspomogą działalność polskich misjonarzy.
 6. W tradycji Kościoła miesiąc lipiec jest poświęcony szczególnej czci Najświętszej Krwi Chrystusa. Dlatego też przez cały miesiąc od poniedziałku do piątku popołudniowy różaniec będzie rozpoczynał się o godz. 17.00 a po nim Wspólnota Krwi Chrystusa będzie modlić się Litanią do Przenajdroższej Krwi. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę również innych parafian.
 7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek zapraszamy do modlitwy w intencji powołań podczas wieczornej Mszy św. W I piątek zachęcamy do Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu a jeśli jest taka potrzeba - również do sakramentalnej spowiedzi. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W I sobotę nie będzie odwiedzin chorych z Komunią św. w domach. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się natomiast nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. Młodzież zachęcamy serdecznie do udziału we Franciszkańskim Spotkaniu Młodych w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla w dniach 21-28 lipca. Chętni do wspólnego wyjazdu mogą jeszcze zgłaszać się do kancelarii parafialnej.
 9. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej w dniach 27-28 lipca organizuje autokarową pielgrzymkę do Niepokalanowa na Ogólnopolski Dzień Modlitw Rycerstwa Niepokalanej. Wyjazd w sobotę, 27 lipca o godz. 8.00 rano. Koszt pielgrzymki 100 zł. Zapisy w godz. 16.00-22.00 pod numerem telefonu 71 7827611 lub 660488386.
 10. Tradycyjnie w dniach od 2 do 10 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Zapraszamy do pielgrzymowania z Czarną Trzynastką. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej parafialnej stronie internetowej. Osoby zainteresowane pielgrzymką już teraz zapraszamy na spotkanie przedpielgrzymkowe w niedzielę, 28 lipca o godz. 16.00 w kawiarence parafialnej, Również w tym dniu od 15.00 będzie możliwość zapisów.
 11. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zakopanego. Obóz odbywa się w dniach 2-16 września. Koszt dwutygodniowego pobytu to jedyne 419 zł. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej: bialydunajec.org. Zachęcamy, by zapisywać się do chaty FDA Porcjunkula.
 12. Informujemy naszych parafian, że w M-MED Centrum Okulistycznym wykonywane są zabiegi usunięcia zaćmy na NFZ w ciągu około 2 tygodni od złożenia skierowania! To najkrótszy termin we Wrocławiu!!! Nowoczesna nowo wyremontowana PRZYCHODNIA M-MED znajduje się na Krzykach przy ul. Ulanowskiego 18-20.
 13. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii można nabyć tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny" a przy wyjściach z kościoła wyłożony jest wakacyjny numer miesięcznika "Nowe Życie" poświęcony tematowi pielgrzymki. Zachęcamy do lektury.

Dzieciom i młodzieży życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego a wszystkim wiernym obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Łaskawej!

Franciszkanie

Zaproszenia

Pielgrzymuj do Trzebnicy z "Czarną Trzynastką"!

Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania do grobu św. Jadwigi na uroczystości odpustowe! Rozpoczęcie:Wyruszamy z Katedry Wrocławskiej w sobotę 12 października 2019 r. o godz. 6.00.Zakończenie: Mszą Święta w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu ...

Więcej
Więcej artykułów