Ogłoszenia duszpasterskie - XIV Niedziela Zwykła - 7 lipca 2019 r.

  1. W naszej wspólnocie gościmy dzisiaj o. Adama Dudka, który współtworzy odbywające się w lipcu w Kalwarii Pacławskiej Franciszkańskie Spotkanie Młodych. O. Adam poprzez głoszone słowo przybliży nam tę wakacyjną formę duszpasterzowania wśród młodzieży. Po Mszy św. można będzie wesprzeć organizację Franciszkańskich Spotkań Młodych poprzez dobrowolną ofiarę do puszki. Za wszelką pomoc na ten cel serdecznie dziękujemy.
  2. Dzisiaj o godz. 19.00 odprawiona będzie Msza św. w intencji Żywego Różańca. Bezpośrednio po Mszy św. - zmiana tajemnic różańcowych.
  3. We wtorek 9 lipca podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się przez wstawiennictwo Bł. Męczenników z Pariacoto o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo z uczczeniem relikwii Męczenników. Prośby i podziękowania można składać do odpowiedniej skarbony i wpisywać do wystawionej księgi próśb.
  4. W sobotę 13 lipca zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 rozpoczniemy modlitwę różańcową, następnie będzie Msza św. i procesja z figurą Matki Boskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o 6.30. W niedzielę zaś nie będzie Mszy św. o 17.00 a Eucharystia w języku angielskim będzie odprawiana o 18.00.
  6. Tradycyjnie w dniach od 2 do 10 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Zapraszamy do pielgrzymowania z Czarną Trzynastką. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej parafialnej stronie internetowej. Osoby zainteresowane pielgrzymką już teraz zapraszamy na spotkanie przedpielgrzymkowe w niedzielę, 28 lipca o godz. 16.00 w kawiarence parafialnej, Również w tym dniu od 15.00 będzie możliwość zapisów.
  7. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zakopanego. Obóz odbywa się w dniach 2-16 września. Koszt dwutygodniowego pobytu to jedyne 419 zł. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej: bialydunajec.org. Zachęcamy, by zapisywać się do chaty FDA Porcjunkula.
  8. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca. Poprzez ofiary składane na tacę wspieramy remont naszego kościoła. Za wszystkich naszych Ofiarodawców będziemy modlić się podczas Mszy św. o godz. 13.00. Za ofiarność serdecznie dziękujemy: Bóg zapłać.
  9. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii można nabyć tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny" a przy wyjściach z kościoła wyłożony jest wakacyjny numer miesięcznika "Nowe Życie" poświęcony tematowi pielgrzymki. Zachęcamy do lektury.
  10. Ogłaszamy nabór do Chóru Borromeo z racji Jubileuszu 25-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Łaskawej. Przygotowania chóru do tej uroczystości rozpoczną się 6 sierpnia we wtorek o godz. 19.00 w sali nr 13 w domu katechetycznym. Serdecznie zaprasza Dyrygent Chóru

Życzymy wszystkim dobrego wakacyjnego odpoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Pielgrzymuj do Trzebnicy z "Czarną Trzynastką"!

Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania do grobu św. Jadwigi na uroczystości odpustowe! Rozpoczęcie:Wyruszamy z Katedry Wrocławskiej w sobotę 12 października 2019 r. o godz. 6.00.Zakończenie: Mszą Święta w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu ...

Więcej
Więcej artykułów