Ogłoszenia duszpasterskie - XIX Niedziela Zwykła - 11 sierpnia 2019 r.

  1. Dziś II niedziela miesiąca. Taca przeznaczona jest na pokrycie kosztów termomodernizacji kościoła. Wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. W intencji naszych Dobrodziejów i Ofiarodawców modlimy się szczególnie podczas Mszy św. o godz. 13.00.
  2. We wtorek 13 sierpnia zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 18.00, później będzie Msza św. z kazaniem i procesja z figurą MB Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Zachęcamu do udziału w nabożeństwie młodzież i dzieci.
  3. We środę 14 sierpnia będziemy obchodzili Święto Św. Maksymiliana M. Kolbego. Z naszej parafii uda się pielgrzymka do Harmęż i obozu w Auschwitz, aby wziąć udział w uroczystościach ku czci św. Męczennika. Informacje o pielgrzymce w zakrystii.
  4. W czwartek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą odprawiane w porządki niedzielnym. Po każdej mszy nastąpi poświęcenie kwiatów, ziół i owoców. 
  5. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: "Niedziela" i "Gość Niedzielny". Zachęcamy do lektury religijnych czasopism.
  6. Do naszej parafii przybył o. Martin Buntow, który został skierowany do naszej wspólnoty zakonnej decyzją o. Prowincjała. Serdecznie witamy o. Martina i życzymy, aby mógł realizować dobrze swoje powołanie zakonne i kapłańskie między nami.
  7. Za dwa tygodnie, w niedzielę 25 sierpnia, będziemy gościć w naszej parafii o. Tadeusza Pobiedzińskiego - misjonarza z Paragwaju. Dowiemy się jak pracują Franciszkanie w tym misyjnym kraju i będzie okazja aby wesprzeć pracę naszych Braci poprzez ofiary do puszek.

Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Pielgrzymom do sanktuarium życzymy udanego wakacyjnego odpoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

25. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej

W tym roku świętujemy 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej. Z tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Sympatyków i Pielgrzymów na Uroczystą Mszę św. Jubileuszową pod przewodnictwem ks. abp Józefa Ku ...

Więcej
Więcej artykułów