Ogłoszenia duszpasterskie - XIX Niedziela Zwykła -12 sierpnia 2018 r.

  1. Dziś druga niedziela miesiąca. Poprzez ofiary składane na tacę wspieramy remont naszego kościoła. Ofiary można składać również w przygotowanych na tę okazję kopertach. Jak widać w kościele trwają prace przy termomodernizacji, aktualnie przy ogrzewaniu podłogowym kościoła. Termomodernizacja obejmuje również wykonanie przyłącza ciepłowniczego, kotłowni, systemów wentylacji i docieplenia stropu. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie. W ich intencji odprawimy dzisiaj sumę o godz. 13.00. W związku z remontem kościoła, w dni powszednie Msze św. będą odprawiane w kaplicy "Porcjunkula" z wyjątkiem najbliższego tygodnia.
  2. Jutro, w poniedziałek 13 sierpnia zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Fatimskim. Prośby i ofiary na nabożeństwo można składać do specjalnej skarbony przy kracie. Nabożeństwo Fatimskie rozpoczniemy o godz. 18.00 modlitwą różańcową. Następnie będzie Msza św. i procesja z figurą wokół kościoła. Jutrzejszemu nabożeństwu będzie przewodniczył ks. dr Marian Biskup - dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej.
  3. We wtorek przypada Święto św. Maksymiliana M. Kolbego. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane jak w dni powszednie.
  4. W środę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to również Święto Wojska Polskiego w związku z kolejną rocznicą "Cudu nad Wisłą". Msze św. sprawowane są w porządku niedzielnym, gdy jest to święto nakazane. Po każdej mszy odbędzie się poświęcenie kwiatów, ziół i owoców.
  5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00 będzie udzielany sakrament chrztu świętego.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny".

Życzymy wszystkim dobrego wakacyjnego odpoczynku oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Koncert kolęd

Serdecznie zapraszamy naszych Parafian i wszystkich uczęszczających do naszego kościoła na tradycyjny koncert kolęd z okazji zakończenia okresu kolędowego. Koncert odbędzie się w sobotę 26 stycznia o godz. 19.00. W tym roku wystąpi dla nas ...

Więcej

Parafialne kolędowanie

W niedzielę 20 stycznia zapraszamy wszystkich Parafian na godz. 18.00 do kościoła na wspólne parafialne kolędowanie.  ...

Więcej
Więcej artykułów