Ogłoszenia duszpasterskie. XIX Niedziela zwykła. 13.08.2017 r.

  1. Dziś II niedziela miesiąca. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za składane na tacę ofiary, które przeznaczamy na dalszy remont elewacji wieży naszego kościoła. Prace przy wieży zmierzają do końca i niedługo odsłonimy wieżę. Staraliśmy się szybko przeprowadzić tę część remontu ze względu na duże koszta wynajmu rusztowania. W związku z tym musieliśmy zaciągnąć pożyczkę, aby w krótszym terminie prace zakończyć. Dlatego też zwracamy się z prośbą do naszych Parafian oraz Dobrodziejów o wsparcie tych kosztownych prac, aby jak najszybciej spłacić zaległości. Za każdą ofiarę składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać.
  2. Dzisiaj 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie - tym razem w intencji naszej Ojczyzny. Na sierpniową "Fatimę" przybył do nas wizerunek Matki Bożej Bolesnej zwanej "Smętną Dobrodziejką Krakowa". Nabożeństwo poprowadzi o. Piotr Bielenin - gwardian klasztoru Franciszkanów w Krakowie. Modlitwę różańcową rozpoczniemy o godz. 19.00, później będzie Msza św. i procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła. Prosimy przynieść ze sobą świece na procesję.
  3. Jutro, w poniedziałek 14 sierpnia przypada Święto św. Maksymiliana M. Kolbego. Zapraszamy nade wszystko na uroczystą Mszę św. o godz. 12.00.
  4. We wtorek, 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to jednocześnie 97. rocznica tzw. "Cudu nad Wisłą" oraz święto Wojska Polskiego. Msze św. w naszym kościele tak jak w niedzielę. Modlimy się szczególnie w intencji Ojczyzny. Na zakończenie każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie kwiatów, ziół i owoców. W tym dniu również po Mszach św. - zgodnie z zarządzeniem ks. abpa Józefa Kupnego - odbędzie się zbiórka ofiar na budujące się w naszej archidiecezji kościoły.
  5. Od 18 sierpnia na ekranach polskich kin można będzie obejrzeć hiszpański film pt. "Fatima. Ostatnia tajemnica". Film powstał  z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Zachęcamy do obejrzenia filmy tym bardziej, że wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.
  6. W sobotę 26 sierpnia, w Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, w auli Zespołu Szkół nr 14 przy ul. Brucknera 10 o godz. 20.00 odbędzie się Wielki Musical pt. "Życie Maryi". Wstęp jest bezpłatny. Do udziału serdecznie zapraszają OO. Paulini z Parafii św. Mikołaja we Wrocławiu.
  7. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zakopanego. Obóz odbywa się od 30 sierpnia do 13 września. Koszt dwutygodniowego pobytu to jedyne 419 zł. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej: bialydunajec.org. Zachęcamy, by zapisywać się do chaty FDA Porcjunkula.
  8. W niedziele 20 sierpnia i 27 sierpnia o godz. 17.00 odbędą się w naszym kościele koncerty organowe w ramach festiwalu "Pax et Bonum per Musicam". 20 sierpnia wystąpi p. Maciej Lewandowicz z Wrocławia, natomiast 27 sierpnia p. Jacek Pupka z Poznania. Serdecznie zapraszamy.
  9. Zapraszamy chętnych do śpiewania w naszym chórze parafialnym "Borromeo". Potrzebujemy nowych głosów. Pierwsza po wakacjach próba chóru odbędzie się 1 września w piątek o godz. 19.00 w sali nr 13 w domu parafialnym. Liczymy na zaangażowanie się naszych Parafian.

Życzymy wszystkim udanego odpoczynku podczas urlopu i wakacji oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Roraty akademickie

Przez cały adwent we wtorki i piątki Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie "Porcjunkula" będzie gromadzić się o 6.15 w kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) na Mszach św. roratnich.  W dobrym przeżyciu tego czasu będz ...

Więcej

Dzień skupienia dla narzeczonych

W sobotę 9 grudnia odbędzie się w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia dla narzeczonych z naszej Archidiecezji. Rozpoczęcie o godz.: 14:00 w kościele.    Pary zamierzające zawrzeć sakramentalny związek małżeńsk ...

Więcej

Katechezy dla narzeczonych

Najbliższa seria katechez rozpocznie się 8 stycznia 2018r. o godz.: 19:00, w kawiarence parafialnej. Nie ma wcześniejszych zapisów. Katechezy przedślubne są bezpośrednim przygotowaniem do sakramentu małżeństwa, gdzie zgłębiana jes ...

Więcej
Więcej artykułów