Ogłoszenia duszpasterskie. XIX Niedziela zwykła. 13.08.2017 r.

  1. Dziś II niedziela miesiąca. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za składane na tacę ofiary, które przeznaczamy na dalszy remont elewacji wieży naszego kościoła. Prace przy wieży zmierzają do końca i niedługo odsłonimy wieżę. Staraliśmy się szybko przeprowadzić tę część remontu ze względu na duże koszta wynajmu rusztowania. W związku z tym musieliśmy zaciągnąć pożyczkę, aby w krótszym terminie prace zakończyć. Dlatego też zwracamy się z prośbą do naszych Parafian oraz Dobrodziejów o wsparcie tych kosztownych prac, aby jak najszybciej spłacić zaległości. Za każdą ofiarę składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać.
  2. Dzisiaj 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie - tym razem w intencji naszej Ojczyzny. Na sierpniową "Fatimę" przybył do nas wizerunek Matki Bożej Bolesnej zwanej "Smętną Dobrodziejką Krakowa". Nabożeństwo poprowadzi o. Piotr Bielenin - gwardian klasztoru Franciszkanów w Krakowie. Modlitwę różańcową rozpoczniemy o godz. 19.00, później będzie Msza św. i procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła. Prosimy przynieść ze sobą świece na procesję.
  3. Jutro, w poniedziałek 14 sierpnia przypada Święto św. Maksymiliana M. Kolbego. Zapraszamy nade wszystko na uroczystą Mszę św. o godz. 12.00.
  4. We wtorek, 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to jednocześnie 97. rocznica tzw. "Cudu nad Wisłą" oraz święto Wojska Polskiego. Msze św. w naszym kościele tak jak w niedzielę. Modlimy się szczególnie w intencji Ojczyzny. Na zakończenie każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie kwiatów, ziół i owoców. W tym dniu również po Mszach św. - zgodnie z zarządzeniem ks. abpa Józefa Kupnego - odbędzie się zbiórka ofiar na budujące się w naszej archidiecezji kościoły.
  5. Od 18 sierpnia na ekranach polskich kin można będzie obejrzeć hiszpański film pt. "Fatima. Ostatnia tajemnica". Film powstał  z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Zachęcamy do obejrzenia filmy tym bardziej, że wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.
  6. W sobotę 26 sierpnia, w Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, w auli Zespołu Szkół nr 14 przy ul. Brucknera 10 o godz. 20.00 odbędzie się Wielki Musical pt. "Życie Maryi". Wstęp jest bezpłatny. Do udziału serdecznie zapraszają OO. Paulini z Parafii św. Mikołaja we Wrocławiu.
  7. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zakopanego. Obóz odbywa się od 30 sierpnia do 13 września. Koszt dwutygodniowego pobytu to jedyne 419 zł. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej: bialydunajec.org. Zachęcamy, by zapisywać się do chaty FDA Porcjunkula.
  8. W niedziele 20 sierpnia i 27 sierpnia o godz. 17.00 odbędą się w naszym kościele koncerty organowe w ramach festiwalu "Pax et Bonum per Musicam". 20 sierpnia wystąpi p. Maciej Lewandowicz z Wrocławia, natomiast 27 sierpnia p. Jacek Pupka z Poznania. Serdecznie zapraszamy.
  9. Zapraszamy chętnych do śpiewania w naszym chórze parafialnym "Borromeo". Potrzebujemy nowych głosów. Pierwsza po wakacjach próba chóru odbędzie się 1 września w piątek o godz. 19.00 w sali nr 13 w domu parafialnym. Liczymy na zaangażowanie się naszych Parafian.

Życzymy wszystkim udanego odpoczynku podczas urlopu i wakacji oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej

Pielgrzymuj na Jasną Górę z "Czarną 13"

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę przebiegać będzie pod hasłem "VENI!", podejmując rozważania dotyczące Osoby Ducha Świętego, Jego darów i owoców. Do tego programu duszpasterskiego dodane będą tematy związane ...

Więcej

Franciszkańskie Spotkanie Młodych

31 Franciszkańskie Spotkanie Młodych TCHNIENIE 22 - 28 lipca 2018 r. - Kalwaria Pacławska Ruach - Boskie Tchnienie, zostało udzielone człowiekowi przez Stwórcę w momencie stworzenia. Ten życiodajny oddech, powiew stwórczej mocy Boga, ...

Więcej

Nabożeństwo Fatimskie

W piątek, 13 lipca zapraszamy na godz. 17.30 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy procesja światła z figurą Matki Bo ...

Więcej
Więcej artykułów