Ogłoszenia duszpasterskie. XIX niedziela zwykła 9.08.2020 r.

Kategoria: Ogłoszenia

1. W dniu dzisiejszym przypada II niedziela miesiąca. Ofiary dzisiaj składane na tacę przeznaczone są na spłatę długu związanego z termomodernizacją kościoła. W intencji ofiarodawców modlimy się dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.00. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Dzisiaj 9 sierpnia przypada 29 rocznica męczeńskiej śmierci bł męczenników o. Michała i o. Zbigniewa. Po sumie o godz. 13.00 będzie krótkie nabożeństwo za ich wstawiennictwem.

3. W czwartek 13 sierpnia odbędzie się kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 modlitwą różańcową. Następnie będzie Msza św. i procesja maryjna wokół kościoła. Intencje do modlitwy różańcowej można składać do skarbony przy kracie.

4. W piątek 14 sierpnia będziemy obchodzić Święto św. Maksymiliana M. Kolbego. Trwa nowenna do św. Maksymiliana. Modlitwy nowennowe w tygodniu na Mszy św. o godz. 12.00.

5. W najbliższą sobotę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Po każdej mszy nastąpi błogosławieństwo kwiatów, ziół i owoców. w tym dniu przy wyjściach z kościoła będą zbierane do puszek ofiary na odbudowę, remonty i budowę kościołów w Archidiecezji.

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00 podziękujemy za posługę w naszej parafii o. Markowi Kowalcze i o. Arkadiuszowi Góra. Decyzją Ojca Prowincjała zostają skierowani do klasztoru i parafii w Harmężach. Serdecznie prosimy o modlitwę w ich intencji.

7. Przypominamy, że przez cały okres wakacji w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 17.00, Eucharystia w języku angielskim jest sprawowana o 18.00. W dni powszednie natomiast nie ma Mszy św. o 6.30 rano.

Życzymy naszym Parafianom, Przyjaciołom i Dobrodziejom wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej Łaskawej oraz dobrego, wakacyjnego wypoczynku.

                                                                                                                                                                                                                            Franciszkanie