Ogłoszenia duszpasterskie. XV Niedziela zwykła. 12. 07. 2020

Kategoria: Ogłoszenia
  1. Jutro, w poniedziałek 13 lipca, zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. O godzinie 17.30 rozpoczniemy modlitwę różańcową a później Msza św. i procesja z figurą wokół kościoła. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy kracie.
  2. W piątek zakończyła się kapituła naszej zakonnej, krakowskiej prowincji Franciszkanów. Po trzech kadencjach, czyli po 12 latach nasz przełożony, o. Marek Augustyn musi opuścić Wrocław. Nowym gwardianem wrocławskiego klasztoru został wybrany o. Radosław Kramarski. Tzw. przekazanie klasztoru odbędzie się w piątek 17 lipca. Przekazanie natomiast obowiązków proboszcza i wprowadzenie nowego proboszcza przewidziane jest na niedzielę 2 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 13.00. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.
  3. Serdecznie gratulujemy o. Sebastianowi Traczowi z naszej wspólnoty, który przez kapitułę prowincjalną został wybrany na przełożonego klasztoru w Dąbrowie Górniczej. Życzymy o. Sebastianowi wiele Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej
  4. Od 1 lipca popołudniowa modlitwa różańcowa prowadzona od poniedziałku do środy będzie się rozpoczynać o godz. 17.00 a o godz. 17.30 Wspólnota Krwi Chrystusa poprowadzi modlitwę do Krwi Chrystusa, jako że m-c lipiec w Kościele poświęcony jest Krwi Chrystusa.
  5. Przypominamy naszym Parafianom, że w miesiącach wakacyjnych, w lipcu i w sierpniu, ulega zmianie program Mszy świętych w naszym kościele. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 a w niedzielę nie będzie Mszy św. w języku angielskim o godz. 16.00 oraz Mszy św. o godz. 17.00. Msza św. dla cudzoziemców zostaje przeniesiona na godz. 18.00. Ostatnią Mszą św. niedzielną będzie ta o godz. 19.00. 

Życzymy wszystkim udanego odpoczynku wakacyjnego. Pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Niech Matka Boża Łaskawa ma wszystkich w swej opiece.

Franciszkanie