Ogłoszenia duszpasterskie. XVI niedziela zwykła. 19 lipca 2020 r.

Kategoria: Ogłoszenia
  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. W naszej parafii poświęcenie pojazdów mechanicznych odbędzie się w przyszłą niedzielę po każdej mszy. Bardzo prosimy, aby kierowcy pragnący poświęcić swój pojazd oczekiwali na kapłana przy swoim samochodzie.
  2. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Wrocław prosi o zgłaszanie się do oddawania krwi. Krew można oddać w siedzibie Centrum, Terenowych oddziałach w Głogowie, Legnicy, Lubinie oraz na akcjach wyjazdowego pobierania krwi.
  3. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu obowiązuje inny porządek mszy św. w naszym kościele. W tygodniu nie ma mszy o godz. 6.30 a w niedzielę nie ma mszy o godz. 17.00, msza w j. angielskim jest odprawiana o godz. 18.00 i ostatnia msza o godz. 19.00.
  4. Bardzo prosimy, aby nie lekceważyć przepisów sanitarnych i przychodzić do kościoła z maseczkami. Zachowujmy również w miarę możliwości większe odstępy pomiędzy sobą. Sugerujemy, aby Komunię św. przyjmować na rękę. Hostię spożywamy w obecności kapłana. Ci, którzy chcą przyjąć Komunię do ust, proszeni są o podejście na samym końcu.

Życzymy naszym Parafianom dobrego, wakacyjnego odpoczynku. Niech wszystkim Wam towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie