Ogłoszenia duszpasterskie - XVI Niedziela Zwykła - 21 lipca 2019 r.

  1. Dziś o godzinie 13.00 udzielimy sakramentu Chrztu św. nowym członkom naszej parafii. Dzieci i ich rodziców polecamy waszym modlitwom.
  2. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych w naszej parafii jest zmieniony porządek Mszy świętych. Przez cały lipiec i sierpień nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 17.00. Natomiast Msza św. w języku angielskim jest odprawiana o 18.00. W dni powszednie natomiast nie ma Mszy św. o 6.30 rano.
  3. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 2 do 10 sierpnia. Nasza parafia pielgrzymuje w grupie nr 13, której patronami są błogosławieni Męczennicy z Pariacoto - o. Zbigniew i o. Michał. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia oraz w przyszłą niedzielę, 28 lipca od godz. 15.00 w kawiarence parafialnej. Również za tydzień o godz. 16.00 w kawiarence parafialnej odbędzie się spotkanie przed pielgrzymką. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy zdecydują się wyruszyć z nami na pielgrzymi szlak.
  4. Tych, którzy nie mogą pielgrzymować pieszo, zachęcamy do "duchowego pielgrzymowania". Do specjalnie opisanej skarbony przy kracie od strony kaplicy Matki Bożej można składać intencje modlitewne, które na pielgrzymi szlak zabiorą ze sobą piesi pielgrzymi i w których będą się modlić różańcem w drodze. Również w tych intencjach zostanie odprawiona Msza św. na jasnogórskim szczycie w dniu 10 sierpnia. Duchowi pielgrzymi będą modlić się codziennie o godz. 11.15 różańcem i Litanią Loretańską, a o godz. 17.15 Litanią do Krwi Chrystusa i koronką do Krwi Chrystusa. 10 sierpnia będzie możliwość udania się autokarem do Częstochowy, aby wspólnie z naszą ,,Czarną Trzynastką” wejść przed tron Matki Bożej, Królowej Polski. Zapisy w zakrystii i u p. Antoniego. Koszt 40 zł.
  5. W zakrystii są do nabycia tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny"
  6. Przychodnia SYNEXUS serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Akcji Promocji Zdrowia i skorzystania z bezpłatnych usług mobilnego stanowiska medycznego, na którym każdy będzie miał możliwość pomiaru ciśnienia, BMI czy też poziomu cukru. Uczestnicy badania otrzymają nie tylko interpretację wyników, ale również zaproszenie na bezpłatne konsultacje do przychodni. Mobilne stanowisko medyczne będzie zainstalowane przy naszym kościele w niedzielę 4 sierpnia. Zachęcamy naszych Parafian do skorzystania z bezpłatnych badań.
  7. Ogłaszamy nabór do Chóru Borromeo z racji Jubileuszu 25-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Łaskawej. Przygotowania chóru do tej uroczystości rozpoczną się 6 sierpnia we wtorek o godz. 19.00 w sali nr 13 w domu katechetycznym.

Wszystkim naszym Parafianom, Przyjaciołom i Dobrodziejom życzymy udanych urlopów, dobrego wypoczynku z Bogiem. Niech Matka Boża Łaskawa ma Was wszystkich w swej przemożnej opiece.

 

Franciszkanie

Zaproszenia

25. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej

W tym roku świętujemy 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej. Z tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Sympatyków i Pielgrzymów na Uroczystą Mszę św. Jubileuszową pod przewodnictwem ks. abp Józefa Ku ...

Więcej
Więcej artykułów