Ogłoszenia duszpasterskie - XVI Niedziela Zwykła - 22 lipca 2018 r.

  1. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w naszej parafii nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 17.00. Natomiast Msza św. w języku angielskim jest odprawiana o 18.00. W dni powszednie natomiast nie ma Mszy św. o 6.30 rano. 
  2. W dniach 22-29 lipca obchodzimy 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem “Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Treść obchodów tego Tygodnia, wypełnia duszpasterska troska o użytkowników drogi i o większe bezpieczeństwo na polskich drogach oraz o potrzeby polskich misjonarzy w zakresie środków transportu. Z tej okazji w przyszłą niedzielę, 29 lipca po wszystkich Mszach Świętych odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Będziemy błogosławić pojazdy zaparkowane wokół kościoła. Prosimy, aby osoby, które chcą pobłogosławić swoje auta, były obecne przy samochodzie. Przy tej okazji będzie także możliwość wsparcia polskich misjonarzy.
  3. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 2 do 10 sierpnia. Nasza parafia pielgrzymuje w grupie nr 13, której patronami są błogosławieni Męczennicy z Pariacoto - o. Zbigniew i o. Michał. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia oraz w przyszłą niedzielę, 29 lipca od godz. 15.00 w kawiarence parafialnej. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w kawiarence parafialnej odbędzie się spotkanie przed pielgrzymką. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy zdecydują się wyruszyć z nami na pielgrzymi szlak.
  4. Tych, którzy nie mogą pielgrzymować pieszo, zachęcamy do "duchowego pielgrzymowania". Do specjalnie opisanej skarbony przy kracie od strony kaplicy Matki Bożej można składać intencje modlitewne, które na pielgrzymi szlak zabiorą ze sobą piesi pielgrzymi i w których będą się modlić różańcem w drodze. Również w tych intencjach zostanie odprawiona Msza św. na jasnogórskim szczycie w dniu 10 sierpnia. Pielgrzymów duchowych prosimy o zapisywanie się w zakrystii, gdzie mogą też się zaopatrzyć w znaczek pielgrzymkowy i przygotowane dla nich materiały. W czasie trwania pielgrzymki zapraszamy pielgrzymów duchowych do włączenia się we wspólną modlitwę o godz. 11.15 i 17.15 oraz do udziału w Mszy św. o 12.00 i 18.00.
  5. Organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Rzymu, Asyża, Padwy i Wenecji. Pielgrzymka z myślą o młodzieży odbędzie się w dniach od 20 do 29 sierpnia. Koszt wyjazdu to 1490 zł. Szczegółowe informacje u o. Proboszcza, w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zachęcamy do wyjazdu.
  6. W dniach od 5 do 14 sierpnia będziemy modlić się nowenną przed świętem Św. Maksymiliana. Modlitwy nowennowe będą odprawiane podczas Mszy św. o godz. 12.00

Wszystkim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom do naszego sanktuarium życzymy dobrego wakacyjnego odpoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Dzień skupienia dla narzeczonych

W sobotę 8 czerwca odbędzie się w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia dla narzeczonych z naszej Archidiecezji. Rozpoczęcie o godz.: 14:00 w kościele.    Pary zamierzające zawrzeć sakramentalny związek małżeński pow ...

Więcej

Katechezy dla narzeczonych

Najbliższa seria katechez rozpocznie się 6 maja 2019 r. o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej. Nie ma wcześniejszych zapisów. Zapisy na pierwszym spotkaniu! Katechezy przedślubne są bezpośrednim przygotowaniem do sakramentu ...

Więcej
Więcej artykułów