Ogłoszenia duszpasterskie. XVII Niedziela zwykła. 26. 07. 2020I

Kategoria: Ogłoszenia
  1. W dniu dzisiejszym święcimy pojazdy mechaniczne w związku z wczorajszym wspomnieniem św. Krzysztofa - patrona podróżujących i kierowców. Prosimy, aby kierowcy chcący poświęcić swój pojazd oczekiwali na kapłana po mszy przy swoim pojeździe.Zachęcamy również do złożenia ofiary w akcji 1 gr za bezpiecznie przejechany kilometr trasy. Ofiary są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
  2. W przyszłym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 a później na adorację Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo.
  3. W następną niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się pożegnanie o. Marka Augustyna, który po 12 latach kończy pracę w naszej parafii jako proboszcz. O. Marek pełnił obowiązki gwardiana (przełożonego) klasztoru przez 12 lat, czyli maksymalnie przez trzy kadencje jakie dopuszcza prawo zakonne. Powitamy także nowego przełożonego wspólnoty klasztornej i jednocześnie nowego proboszcza o. Radosława Kramarskiego. Po Mszy św. odbędzie się podziękowanie o. Marka Augustyna współpracownikom parafii oraz przedstawienie nowego o. Proboszcza. Spotkanie odbędzie się w kawiarence parafialnej. 
  4. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu obowiązuje inny porządek mszy św. w naszym kościele. W tygodniu nie ma mszy o godz. 6.30 a w niedzielę nie ma mszy o godz. 17.00, msza w j. angielskim jest odprawiana o godz. 18.00 i ostatnia msza o godz. 19.00.
  5. Informujemy, że decyzją abpa Józefa Kupnego w tegorocznej pielgrzymce może wziąć udział 50 osób z każdej grupy. W związku z tym o. Arkadiusz Góra będzie przyjmował dodatkowe zapisy w poniedziałek 27 lipca o godzinie 19.15 w kawiarence parafialnej.
  6. Zachęcamy także do duchowego uczestnictwa w tegorocznej pielgrzymce. Zapisy przyjmowane są w zakrystii po każdej Mszy św. od dziś do wtorku włącznie. Osoby, które się zapiszą, w przyszłą niedzielę będą mogły odebrać modlitewnik na czas duchowego pielgrzymowania. W czasie trwania pielgrzymki będziemy gromadzić się na krótkie modlitwy po nieszporach.
  7. Bardzo prosimy, aby nie lekceważyć przepisów sanitarnych i przychodzić do kościoła z maseczkami. Zachowujmy również w miarę możliwości większe odstępy pomiędzy sobą. Sugerujemy, aby Komunię św. przyjmować na rękę. Hostię spożywamy w obecności kapłana. Ci, którzy chcą przyjąć Komunię do ust, proszeni są o podejście na samym końcu.

Życzymy naszym Parafianom dobrego, wakacyjnego odpoczynku. Niech wszystkim Wam towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie