Ogłoszenia duszpasterskie - XVII Niedziela Zwykła - 28 lipca 2019 r.

  1. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa dzisiaj po każdej mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Kierowców, którzy chcą poświęcić swój samochód prosimy, aby oczekiwali przy aucie. Przy tej okazji można złożyć dobrowolną ofiarę na środkiu transportu dla misjonarzy.
  2. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 2 do 10 sierpnia. Nasza parafia pielgrzymuje w grupie nr 13, której patronami są błogosławieni Męczennicy z Pariacoto - o. Zbigniew i o. Michał. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia oraz w kawiarence parafialnej dziś od godz. 15.00. Również dzisiaj o godz. 16.00 w kawiarence parafialnej odbędzie się spotkanie przed pielgrzymką. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy zdecydują się wyruszyć z nami na pielgrzymi szlak. Na spotkaniu będzie też można zaopatrzyć się w koszulki i smycze naszej grupy.
  3. Tych, którzy nie mogą pielgrzymować pieszo, zachęcamy do "duchowego pielgrzymowania". Do specjalnie opisanej skarbony przy kracie od strony kaplicy Matki Bożej można składać intencje modlitewne, które na pielgrzymi szlak zabiorą ze sobą piesi pielgrzymi i w których będą się modlić różańcem w drodze. Również w tych intencjach zostanie odprawiona Msza św. na jasnogórskim szczycie w dniu 10 sierpnia. Pielgrzymów duchowych prosimy o zapisywanie się w zakrystii, gdzie mogą też się zaopatrzyć w znaczek pielgrzymkowy i przygotowane dla nich materiały w cenie 10 zł. W czasie trwania pielgrzymki zapraszamy pielgrzymów duchowych do włączenia się we wspólną modlitwę o godz. 11.15 i 17.15 oraz do udziału w Mszy św. o 12.00 i 18.00.
  4. W przeddzień wyruszenia pieszej pielgrzymki, w czwartek 1 sierpnia zapraszamy zarówno pielgrzymów duchowych jak i pieszych na Mszę św. o godz. 18.00, która będzie odprawiona w intencji pielgrzymki i w czasie której nasi pielgrzymi zostaną pobłogosławieni na pątniczy szlak. W tym dniu pamiętajmy także o naszej Ojczyźnie i poległych bohaterach z racji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego.
  5. W piątek 2 sierpnia zachęcamy do udziału we Mszy św. w naszym kościele z racji odpustu "Porcjunkuli".
  6. W dniu 10 sierpnia organizowany jest wyjazd autokarowy do Częstochowy dla wszystkich chętnych i dla duchowych pielgrzymów, aby tam dołączyć do naszej grupy - "Czarnej Trzynastki" i wspólnie wejść przed tron Matki Bożej Królowej Polski. Zapisy na wyjazd w zakrystii. Wyjazd z ul. Kruczej/Oficerskiej, w dniu 10 sierpnia o godz. 4.30. Koszt wyjazdu - 40 zł.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy obfitości błogosławieństwa Bożego i łaski w nowym tygodniu! 

Franciszkanie

Zaproszenia

25. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej

W tym roku świętujemy 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej. Z tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Sympatyków i Pielgrzymów na Uroczystą Mszę św. Jubileuszową pod przewodnictwem ks. abp Józefa Ku ...

Więcej
Więcej artykułów