Ogłoszenia duszpasterskie - XVII Niedziela Zwykła - 29 lipca 2018 r.

 1. Dzisiaj kończymy 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Prosimy kierowców, którzy pragną poświęcić swoje auto o obecność przy swoich pojazdach bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. Przy tej okazji można wesprzeć finansowo zakup środków lokomocji dla misjonarzy pracujących w różnych trudno dostępnych miejscach świata.
 2. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 2 do 10 sierpnia. Nasza parafia pielgrzymuje w grupie nr 13, której patronami są błogosławieni Męczennicy z Pariacoto - o. Zbigniew i o. Michał. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia oraz w kawiarence parafialnej dziś od godz. 15.00. Również dzisiaj o godz. 16.00 w kawiarence parafialnej odbędzie się spotkanie przed pielgrzymką. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy zdecydują się wyruszyć z nami na pielgrzymi szlak. Na spotkaniu będzie można zaopatrzyć się w koszulki, smycze i kapelusze słomkowe naszej grupy.
 3. Tych, którzy nie mogą pielgrzymować pieszo, zachęcamy do "duchowego pielgrzymowania". Do specjalnie opisanej skarbony przy kracie od strony kaplicy Matki Bożej można składać intencje modlitewne, które na pielgrzymi szlak zabiorą ze sobą piesi pielgrzymi i w których będą się modlić różańcem w drodze. Również w tych intencjach zostanie odprawiona Msza św. na jasnogórskim szczycie w dniu 10 sierpnia. Pielgrzymów duchowych prosimy o zapisywanie się w zakrystii, gdzie mogą też się zaopatrzyć w znaczek pielgrzymkowy i przygotowane dla nich materiały. W czasie trwania pielgrzymki zapraszamy pielgrzymów duchowych do włączenia się we wspólną modlitwę o godz. 11.15 i 17.15 oraz do udziału w Mszy św. o 12.00 i 18.00.
 4. W przeddzień wyruszenia pieszej pielgrzymki, w środę 1 sierpnia zapraszamy zarówno pielgrzymów duchowych jak i pieszych na Mszę św. o godz. 18.00, która będzie odprawiona w intencji pielgrzymki i w czasie której nasi pielgrzymi zostaną pobłogosławieni na pątniczy szlak.
 5. W dniu 10 sierpnia organizowany jest wyjazd autokarowy do Częstochowy dla wszystkich chętnych i dla duchowych pielgrzymów, aby tam dołączyć do naszej grupy - "Czarnej Trzynastki" i wspólnie wejść przed tron MB Królowej Polski. Zapisy na wyjazd w zakrystii. Wyjazd z ul. Kruczej/Oficerskiej, w dniu 10 sierpnia o godz. 4.30. Koszt wyjazdu - 40 zł.
 6. Informujemy wszystkich naszych Parafian, że w najbliższym czasie rozpoczną się prace nad termomodernizacją naszego kościoła. W kościele zostanie wykonane ogrzewanie podłogowe oraz system wentylacji i docieplenie stropu. Na czas remontów Msze św. w dni powszednie będą sprawowane w kaplicy "Porcjunkula" pod kościołem. Kościół będzie funkcjonował tylko w niedzielę. Prosimy wszystkich naszych Parafian o wyrozumiałe podejście do wiążących się z remontami utrudnień. W związku z tym bardzo gorąco prosimy chętnych do pomocy mężczyzn o przyjście we wtorek na godz. 8.30 do pomocy w przygotowaniu kościoła (wyniesienie ławek, zabezpieczenie konfesjonałów, ołtarzy, obrazów i figur). Zbiórka chętnych do pracy we wtorek 31 lipca przed wejściem do zakrystii.
 7. W środę rozpoczyna się sierpień - miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do powstrzymania się od spożywania alkoholu. To wyrzeczenie ofiarujmy w intencji rodzin dotkniętych chorobą alkoholową, a także pielgrzymujących do tronu Naszej Matki. Jednocześnie tego dnia przypada 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o poległych za wolność Naszej Ojczyzny.
 8. W czwartek, 2 sierpnia obchodzimy w liturgii Święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu za nawiedzenie kościoła można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze święte w naszej świątyni jak w dzień powszedni - o godz. 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00.
 9. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek zapraszamy do modlitwy w intencji powołań podczas wieczornej Mszy św. W I piątek zachęcamy do Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu a jeśli jest taka potrzeba - również do sakramentalnej spowiedzi. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W I sobotę nie będzie odwiedzin chorych z Komunią św. w domach. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się natomiast nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 10. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 19.00 będzie odprawiona w intencji Żywego Różańca a po Mszy św. nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
 11. W poniedziałek 6 sierpnia o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie przed pielgrzymką autokarową dzieci i młodzieży do Włoch. Bardzo serdecznie zapraszamy na to spotkanie tych wszystkich, którzy chcą wraz z nami pielgrzymować do Rzymu, Asyżu, Padwy i Wenecji w dniach 20-29 sierpnia.
 12. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zakopanego. Obóz odbywa się w dniach 3-16 września. Koszt dwutygodniowego pobytu to jedyne 419 zł. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej: bialydunajec.org. Zachęcamy, by zapisywać się do chaty FDA Porcjunkula.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny".

Życzymy wszystkim dobrego wakacyjnego odpoczynku oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Dzień skupienia dla narzeczonych

W sobotę 8 czerwca odbędzie się w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia dla narzeczonych z naszej Archidiecezji. Rozpoczęcie o godz.: 14:00 w kościele.    Pary zamierzające zawrzeć sakramentalny związek małżeński pow ...

Więcej

Katechezy dla narzeczonych

Najbliższa seria katechez rozpocznie się 6 maja 2019 r. o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej. Nie ma wcześniejszych zapisów. Zapisy na pierwszym spotkaniu! Katechezy przedślubne są bezpośrednim przygotowaniem do sakramentu ...

Więcej
Więcej artykułów