Ogłoszenia duszpasterskie - XVIII Niedziela Zwykła - 4 sierpnia 2019 r.

  1. Od piątku 2 sierpnia trwa piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi z naszej parafii idą w grupie tzw. "Czarnej Trzynastki". Wspierajmy pielgrzymów, którzy modlą się również w naszych intencjach. Duchowi pielgrzymi gromadzą się w naszym kościele na wspólne modlitwy o godz. 11.15 oraz o 17.15. Po modlitwach uczestniczymy we Mszy św. o 12.00 lub o 18.00. Zachęcamy do włączenia się do tej wspólnej modlitwy. 10 sierpnia będzie możliwość udania się autokarem do Częstochowy, aby wspólnie z naszą ,,Czarną Trzynastką” wejść przed tron Matki Bożej, Królowej Polski. 
  2. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 17.00. Msza w j. angielskim jest sprawowana o godz. 18.00. Ostatnia Msza św. po polsku jest o godz. 19.00. W tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 6.30.
  3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można skorzystać z bezpłatnych badań zorganizowanych przez przychodnię SYNEXUS. Na stanowisku medycznym można dokonać pomiaru ciśnienia, BMI czy też poziomu cukru. Uczestnicy badania otrzymają nie tylko interpretację wyników, ale również zaproszenie na bezpłatne konsultacje do przychodni. Mobilne stanowisko medyczne będzie czynne dzisiaj do godz. 14.00, tak aby uczestnicy sumy parafialnej mogli jeszcze skorzystać z usług przychodni.
  4. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywali Święto Przemienienia Pańskiego. Zachęcamy do udziału we Mszy św.
  5. Cieszymy się, że prace przy termomodernizacji naszego kościoła dobiegły końca. Ławki zostały już umocowane we właściwych miejscach. Chcielibyśmy poinformować, że zgłosiliśmy reklamację do producenta krat podłogowych, które umieszczone zostały w posadzce kościoła. Nie spełniają one dobrze swej funkcji. Reklamacja została uwzględniona i czekamy na naprawę krat. Niezależnie od zakończenia prac, nadal będziemy prosić o składanie ofiar w drugą niedzielę miesiąca, tak jak dotychczas. Pozostaje do spłacenia kredyt zaciągnięty w banku oraz pożyczka od naszej Kurii Prowincjalnej. Ufamy, że dzięki zaangażowaniu się wszystkich Parafian, uda nam się w miarę sprawnie wywiązać ze wszelkich finansowych zobowiązań. W przyszłą niedzielę (II niedzielę miesiąca) będzie możliwość finansowego wsparcia naszej parafii. Za ofiarność serdecznie wszystkim dziękujemy. Za ofiarodawców modlimy się w II niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 13.00.
  6. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: "Niedziela" i "Gość Niedzielny". Zachęcamy do lektury.

Życzymy naszym Parafianom oraz Przyjaciołom i Dobrodziejom dobrego wakacyjnego odpoczynku. Niech wszystkim Pan Bóg błogosławi a Maryja niechaj ochrania płaszczem swej opieki.

Franciszkanie

Zaproszenia

25. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej

W tym roku świętujemy 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej. Z tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Sympatyków i Pielgrzymów na Uroczystą Mszę św. Jubileuszową pod przewodnictwem ks. abp Józefa Ku ...

Więcej
Więcej artykułów