Ogłoszenia duszpasterskie - XVIII Niedziela Zwykła - 5 sierpnia 2018 r.

  1. Rozpoczęły się prace nad termomodernizacją naszego kościoła.W związku z trwającymi pracami w dni powszednie Msze św. będą odprawiane w kaplicy "Porcjunkula" pod kościołem. Za utrudnienia bardzo przepraszamy naszych Parafian. Mamy nadzieję, że prace przebiegną sprawnie i w nowym sezonie grzewczym będziemy już mogli skorzystać z ogrzewania podłogowego w naszej świątyni. Prosimy o modlitwy w intencji pomyślnego przebiegu remontu. Pragniemy serdecznie podziękować naszym Parafianom - Panom, którzy odpowiedzieli na apel z ubiegłej niedzieli i przyszli z pomocą w pracach przygotowujących kościół do remontu. Z całej parafii do pomocy zgłosiło się 8 (ośmiu) mężczyzn. Serdecznie dziękujemy za ich zaangażowanie. Panowie prosili, aby nie wymieniać ich nazwisk.
  2. Trwa piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy naszych Parafian do uczestnictwa w niej jako "pielgrzymi duchowi". Można składać intencje modlitewne, w których podczas trwania pielgrzymki modlą się piesi pielgrzym. Również w tych intencjach zostanie odprawiona Msza św. na jasnogórskim szczycie w dniu 10 sierpnia. Pielgrzymów duchowych prosimy o zapisywanie się w zakrystii, gdzie mogą też się zaopatrzyć w znaczek pielgrzymkowy i przygotowane dla nich materiały. W czasie trwania pielgrzymki zapraszamy pielgrzymów duchowych do włączenia się we wspólną modlitwę o godz. 11.15 i 17.15 oraz do udziału w Mszy św. o 12.00 i 18.00.
  3. W dniu 10 sierpnia organizowany jest wyjazd autokarowy do Częstochowy dla wszystkich chętnych i dla duchowych pielgrzymów, aby tam dołączyć do naszej grupy - "Czarnej Trzynastki" i wspólnie wejść przed tron MB Królowej Polski. Zapisy na wyjazd w zakrystii. Wyjazd z ul. Kruczej/Oficerskiej, w dniu 10 sierpnia o godz. 4.30. Koszt wyjazdu - 40 zł.
  4. Rozpoczął się sierpień - miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do powstrzymania się od spożywania alkoholu. To wyrzeczenie ofiarujmy w intencji rodzin dotkniętych chorobą alkoholową, a także pielgrzymujących do tronu Naszej Matki.
  5. Dzisiaj Msza św. o godz. 19.00 będzie odprawiona w intencji Żywego Różańca a po Mszy św. nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
  6. W poniedziałek 6 sierpnia o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie przed pielgrzymką autokarową dzieci i młodzieży do Włoch. Bardzo serdecznie zapraszamy na to spotkanie tych wszystkich, którzy chcą wraz z nami pielgrzymować do Rzymu, Asyżu, Padwy i Wenecji w dniach 20-29 sierpnia.
  7. W czwartek 9 sierpnia przypada 27 rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionych Męczenników: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. i modlitwy przez ich wstawiennictwo.
  8. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zakopanego. Obóz odbywa się w dniach 3-16 września. Koszt dwutygodniowego pobytu to jedyne 419 zł. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej: bialydunajec.org. Zachęcamy, by zapisywać się do chaty FDA Porcjunkula.
  9. Otrzymaliśmy informację z Rady Osiedla Powstańców Śląskich o trwających pracach nad upamiętnieniem miejsca, gdzie w 1997 r. św. Jan Paweł II odprawił Mszę św. podczas wizyty we Wrocławiu. Planowane jest powstanie skweru z tablicą pamiątkową.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny".

Życzymy wszystkim dobrego wakacyjnego odpoczynku oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Koncert kolęd

Serdecznie zapraszamy naszych Parafian i wszystkich uczęszczających do naszego kościoła na tradycyjny koncert kolęd z okazji zakończenia okresu kolędowego. Koncert odbędzie się w sobotę 26 stycznia o godz. 19.00. W tym roku wystąpi dla nas ...

Więcej

Parafialne kolędowanie

W niedzielę 20 stycznia zapraszamy wszystkich Parafian na godz. 18.00 do kościoła na wspólne parafialne kolędowanie.  ...

Więcej
Więcej artykułów