Ogłoszenia duszpasterskie - XX Niedziela Zwykła - 18 sierpnia 2019 r.

  1. Przypominamy, że przez cały okres wakacji w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 17.00 a Eucharystia w języku angielskim jest sprawowana o 18.00. W dni powszednie natomiast nie ma Mszy św. o 6.30 rano.
  2. Od początku lipca w kaplicy Matki Bożej Łaskawej ponownie odbywa się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Gorąco zachęcamy do wstępowania na osobistą modlitwę od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 18.00.
  3. We wtorek zapraszamy na tradycyjne cotygodniowe nabożeństwo ku czci św. Antoniego z Padwy po wieczornej Mszy św.
  4. Za tydzień będziemy gościć wśród nas o. Tadeusza Pobiedzińskiego, który na wszystkich Mszach św. będzie dzielił się doświadczeniem pracy misyjnej w Paragwaju. Będzie też możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na działalność misyjną franciszkanów w tym kraju.
  5. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zakopanego. Obóz odbywa się w dniach 2-16 września. Koszt dwutygodniowego pobytu to jedyne 419 zł. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej: bialydunajec.org. Zachęcamy, by zapisywać się do chaty FDA Porcjunkula.
  6. Ponawiamy prośbę, aby nie zostawiać w przedsionkach kościoła starych numerów czasopism religijnych, obrazów i innych dewocjonaliów. Przypominamy też, że z powodu zmian w prawie nie prowadzimy już także zbiórek leków.
  7. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny". We wrocławskim dodatku do "Niedzieli" można znaleźć m. in. wywiad z o. Proboszczem na temat kultu obrazu Matki Bożej Łaskawej, znajdującego się w naszej świątyni.
  8. Już dziś serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody 25. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej, które będą odbywały się od 5 do 8 września. Szczegóły podane są na plakatach w gablotach oraz na parafialnej stronie internetowej.
  9. Informujemy też, że nasz Zakon przyjmuje kandydatów na braci zakonnych i kapłanów – więcej informacji na ten temat można uzyskać w zakrystii, a także na stronie internetowej franciszek.pl

Niech w nowym tygodniu Pan obdarza Was pokojem a Maryja niech ma Was swojej opiece!

Franciszkanie

Zaproszenia

25. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej

W tym roku świętujemy 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej. Z tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Sympatyków i Pielgrzymów na Uroczystą Mszę św. Jubileuszową pod przewodnictwem ks. abp Józefa Ku ...

Więcej
Więcej artykułów