Ogłoszenia duszpasterskie - XX Niedziela Zwykła - 19 sierpnia 2018 r.

  1. Zgodnie z zarządzeniem Kurii Metropolitarnej dzisiaj po Mszach św. przy wyjściach z kościoła prowadzona jest zbiórka ofiar na odbudowę, remonty i budowę nowych kościołów w naszej Archidiecezji.
  2. Od jutra wznowione zostaną pracę związane z termomodernizacją naszego kościoła. W związku z tym Msze św. w dni powszednie ponownie będą odprawiane w kaplicy "Porcjunkula" pod kościołem. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.
  3. Przypominamy, że do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. W dni powszednie nie ma zatem Mszy św. o 6.30. W niedzielę natomiast nie ma Mszy św. o 17.00 a Eucharystia w języku angielskim jest sprawowana o godz. 18.00.
  4. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. będzie nam towarzyszyła oprawa muzyczna p. Pauliny Duc z zespołem. W tym samym dniu o godz. 17.00 artystka da koncert, podczas którego będzie prezentowała nową płytę.
  5. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny z okazji 98. rocznicy Święta Pułkowego 9. Pułku Ułanów Małopolskich podczas Mszy św. o godz. 13.00.
  6. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zakopanego. Obóz odbywa się w dniach 3-16 września. Koszt dwutygodniowego pobytu to jedyne 419 zł. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej: bialydunajec.org. Zachęcamy, by zapisywać się do chaty FDA Porcjunkula.
  7. Podobnie jak w ubiegłych latach istnieje możliwość zgłaszania w kancelarii parafialnej i w zakrystii pokoi, stancji i mieszkań do wynajęcia dla studentów.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny".
  9. Komisariat Policji Wrocław-Krzyki zwraca się po raz kolejny do osób w wieku senioralnym z apelem o szczególną ostrożność w związku z częstymi wciąż oszustwami metodą na wnuczka, pracownika administracji, listonosza itp. Policja prosi o ograniczone zaufanie względem nieznajomych, zdeponowanie oszczędności w banku oraz o niezwłoczne informowanie o każdym takim zdarzeniu.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i łaski w rozpoczynającym się nowym tygodniu! Niech Pan obdarzy Was swoim pokojem!

Franciszkanie

Zaproszenia

Weekendowe rekolekcje dla studentów w Nysie

Zbliża się adwent. Chcemy przygotować się na ten czas przez wyjazdowe rekolekcje. Ich tematem będą "Listy Apokalipsy". Będziemy czytać i rozważać pierwsze rozdziały Apokalipsy św. Jana i trwać na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Re ...

Więcej

Warsztaty + rekolekcje muzyczno-liturgiczne

Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne serdecznie zaprasza na 2 w 1: Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje, które odbędą się w dniach 30 listopada - 2 grudnia 2018 (od piątku do niedzieli) przy klasztorze oo. franciszkan&oacut ...

Więcej

Zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami

Stowarzyszenie Instytut Edukacyjno-Badawczy zaprasza dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami na zajęcia plastyczne i ruchowo taneczne. Bezpłatne zajęcia odbywają się w domu katechetycznym parafii św. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej 58. Zapisy ...

Więcej
Więcej artykułów