Ogłoszenia duszpasterskie - XXI Niedziela Zwykła - 25 sierpnia 2019 r.

  1. Dziś gościmy wśród nas o. Tadeusza Pobiedzińskiego, który na wszystkich Mszach św. dzieli się doświadczeniem pracy misyjnej w Paragwaju. Po Mszach świętych przy wyjściach z kościoła możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na działalność misyjną naszych braci w tym kraju.
  2. Jutro w liturgii obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. odprawiane są jak w dzień powszedni. Z powodu uroczystości kancelaria parafialna będzie w tym dniu nieczynna. Zapraszamy do kancelarii w środę i piątek od 9.00 do 10.00 oraz od 15.30 do 17.30.
  3. Tradycyjne nabożeństwo ku czci św. Antoniego z Padwy odbywa się w każdy wtorek po wieczornej Mszy św.
  4. Od przyszłej niedzieli powraca zwyczajny porządek Mszy św. w naszym kościele. Msza św. w j. angielskim będzie odprawiana o godz. 16.00 oraz powraca Msza św. o godz. 17.00. Od przyszłego tygodnia w dni powszednie odprawiana będzie również Msza św. o godz. 6.30 rano.
  5. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 17.00 będzie odprawiana w intencji Żywego Różańca a po niej nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” wciąż zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zakopanego. Obóz odbywa się w dniach 2-16 września. Koszt dwutygodniowego pobytu to jedyne 419 zł. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej: bialydunajec.org. Zachęcamy, by zapisywać się do chaty FDA Porcjunkula. Są jeszcze wolne miejsca.
  7. Msza św. z okazji rozpoczynającego się nowego Roku Szkolnego zostanie odprawiona w poniedziałek 2 września o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy młodzież i dzieci ze szkół na terenie naszej parafii. Natomiast w najbliższą niedzielę, 1 września podczas Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci.
  8. Za 2 tygodnie będziemy świętować w naszym sanktuarium 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej. Z tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Sympatyków i Pielgrzymów na Uroczystą Mszę św. Jubileuszową pod przewodnictwem ks. abpa Józefa Kupnego w niedzielę 8 września 2019 r. o godz. 13.00. Wcześniej, od 5 do 7 września będziemy przeżywali Triduum przygotowujące nas do tej Uroczystości. W każdym z tych trzech dni zapraszamy na godz. 17.00 na konferencję do kawiarenki parafialnej a następnie do kościoła na uroczystą Mszę św. i koncert pieśni maryjnych. Szczegóły można znaleźć na parafialnej stronie internetowej i Facebooku parafii.
  9. Podobnie jak w ubiegłych latach istnieje możliwość zgłaszania w kancelarii parafialnej i w zakrystii pokoi, stancji i mieszkań do wynajęcia dla studentów.
  10. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny".

Życzymy wszystkim naszym Parafianom, Przyjaciołom, Dobrodziejom i Pielgrzymom udanego odpoczynku w ostatnich dniach wakacji oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

25. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej

W tym roku świętujemy 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej. Z tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Sympatyków i Pielgrzymów na Uroczystą Mszę św. Jubileuszową pod przewodnictwem ks. abp Józefa Ku ...

Więcej
Więcej artykułów