Ogłoszenia duszpasterskie. XXI niedziela zwykła. 27 sierpnia 2017 r.

 1. Dzisiaj przez całą niedzielę towarzyszy nam duet muzyki religijnej „Sanctus” z Akademii Muzycznej im. P. Czajkowskiego w Moskwie: Nadieżda Kazancewa i Nikołaj Połubojarow. Muzycy włączają się w liturgię wszystkich Mszy św. a po ich zakończeniu wykonają krótki koncert. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć dobrowolną ofiarę, aby wspomóc ciężko chorego syna p. Nikolaja.
 2. Podczas sumy parafialnej o godz. 13.00 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny i kombatantów z okazji 97. rocznicy Święta Pułkowego 9. Pułku Ułanów Małopolskich.
 3. Dzisiaj także o godz. 17.00 w ramach festiwalu "Pax et Bonum per Musicam" w naszym kościele odbędzie się koncert organowy w wykonaniu p. Jacka Pupki z Akademii Muzycznej w Poznaniu. Koncert jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 4. W piątek, 1 września o godz. 19.00 w sali nr 13 pierwsza po wakacjach próba chóru parafialnego "Borromeo". Zapraszamy na nią wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w działalność naszego chóru. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna z racji I piątku miesiąca.
 5. Najbliższa sobota, 2 września jest I sobotą miesiąca. W tym dniu przed południem odwiedzimy chorych w domach. Natomiast po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. Kończy się wakacyjny porządek Mszy św. Od piątku, 1 września w dni powszednie powraca Msza św. o godz. 6.30. Natomiast w niedziele Msza św. w języku angielskim będzie odprawiana o godz. 16.00. Potem Msze św. w języku polskim o 17.00 i 19.00. Od przyszłej niedzieli wraca także Msza św. dla przedszkolaków w kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) o godz. 11.30.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych a bezpośrednio po niej, czyli o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich wiernych do wspólnotowej adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której - odpowiadając na apel naszego ks. Arcybiskupa - modlić się będziemy za ofiary prześladowań, ataków terrorystycznych, konfliktów i wojen oraz o nawrócenie tych, którzy posługują się przemocą.
 8. W przyszły poniedziałek, 4 września zapraszamy na godz. 8.00 na Mszę św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Natomiast poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie się w niedzielę, 10 września podczas Mszy św. o godz. 11.30.
 9. Również od przyszłego poniedziałku, 4 września od 15.00 będą prowadzone zapisy dzieci do naszej świetlicy środowiskowej. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy w świetlicy, w domu parafialnym na parterze.
 10. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów i tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zakopanego. Obóz rozpoczyna się w najbliższą środę 30 sierpnia i trwa do 13 września. Jego koszt to jedyne 419 zł. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej: bialydunajec.org. Zachęcamy, by zapisywać się do chaty FDA Porcjunkula.
 11. Trwa rekrutacja do Wrocławskiego Liturgicznego Studium Wokalnego, działającego przy naszym klasztorze. W programie studium m.in. zajęcia z emisji głosu, liturgiki, dyrygentury i chorału. Szczegóły i zapisy na stronie www.wlsw.pl.
 12. Jak co roku, informujemy, że istnieje możliwość zgłaszania w kancelarii parafialnej i w zakrystii pokoi, stancji i mieszkań do wynajęcia dla studentów.
 13. Bracia z naszego Wyższego Seminarium z Krakowa tworzący zespół "Fioretti" nagrali nowy album zatytułowany „Mniejszy”. Na krążku znajdziemy 14 utworów inspirowanych duchem św. Franciszka zaaranżowanych w nowoczesny sposób. Płyty są dostępne po Mszach świętych w zakrystii. Koszt produkcji płyty to 35 zł, dlatego jest to też kwota proponowanej ofiary, jaką możemy przy tej okazji złożyć na rzecz naszego franciszkańskiego seminarium.
 14. W zakrystii do nabycia jest również prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.

Życzymy wszystkim dobrego niedzielnego odpoczynku oraz Bożego błogosławieństwa i opieki MB Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej

Pielgrzymuj na Jasną Górę z "Czarną 13"

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę przebiegać będzie pod hasłem "VENI!", podejmując rozważania dotyczące Osoby Ducha Świętego, Jego darów i owoców. Do tego programu duszpasterskiego dodane będą tematy związane ...

Więcej

Franciszkańskie Spotkanie Młodych

31 Franciszkańskie Spotkanie Młodych TCHNIENIE 22 - 28 lipca 2018 r. - Kalwaria Pacławska Ruach - Boskie Tchnienie, zostało udzielone człowiekowi przez Stwórcę w momencie stworzenia. Ten życiodajny oddech, powiew stwórczej mocy Boga, ...

Więcej

Nabożeństwo Fatimskie

W piątek, 13 lipca zapraszamy na godz. 17.30 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy procesja światła z figurą Matki Bo ...

Więcej
Więcej artykułów