Ogłoszenia duszpasterskie. XXII Niedziela zwykła. 03. 09. 2017 r.

  1. Jutro, w poniedziałek 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Serdecznie zapraszamy nauczycieli i uczniów na Mszę św. z tej okazji, którą odprawimy o godz. 8.00. Zapraszamy nie tylko naszych Parafian, ale wszystkich, którzy pracują i uczą się w szkołach na terenie naszej parafii. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych nowych uczniów odbędzie się w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 11.30.
  2. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Dobra Nowina" rozpocznie kolejny rok formacji mszą świętą w kaplicy klasztornej w środę o godz. 19.00.  Zapraszamy członków i sympatyków wspólnoty oraz tych, którzy chcieliby do niech dołączyć.
  3. W sobotę 9 września zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.00. Będziemy modlić się przez wstawiennictwo naszych Błogosławionych Męczenników: o. Zbigniewa i         o. Michała. Prośby i podziękowania można wrzucać do skarbony przy kaplicy św. Antoniego. Prosimy także o wpisywanie próśb oraz informacji o doznanych łaskach do specjalnej księgi wyłożonej przed ołtarzem Błogosławionych, przy schodach do zakrystii.
  4. W następną niedzielę o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo Dróżek do 7 Radości Matki Bożej. Zachęcamy do udziału. 
  5. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca. Wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczamy na dalszy remont elewacji kościoła. Ukończyliśmy szczęśliwie remont wieży kościelnej, ale musieliśmy zaciągnąć dług, aby prace zakończyć sprawnie i nie generować dodatkowych kosztów związanych z wynajmem rusztowania. Dlatego też prosząc o ofiarność na ten cel serdecznie dziękujemy tym Parafianom, którzy już zareagowali na nasz apel. Jeśli wszyscy poczujemy się odpowiedzialni za sprawę odnowy elewacji kościoła, to w przyszłym sezonie być może rozpoczniemy końcowe prace bez długów. 
  6. Już dzisiaj zapraszamy do udziału we wrześniowym Nabożeństwie Fatimskim. 13 września o godz. 18.00 modlitwa różańcowa i Msza św. z procesją. Będziemy gościć w naszym sanktuarium Obraz Matki Bożej Rychwałdzkiej - Pani Ziemi Żywieckiej.
  7. Serdecznie zachęcamy Wiernych do udziału w tradycyjnej procesji wdzięczności z relikwiami Św. Doroty, św. Stanisawa i św. Wacława. Tegoroczna procesja odbędzie się w niedzielę 17 września br. Rozpocznie się w bazylice św. Elżbiety, o godzinie 16.00, a zakończy się Mszą św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Jacka Kicińskiego, w kościele św. Stanisława i Św. Doroty.
  8. Zapraszamy również naszych Parafian do udziału w archidiecezjalnej pielgrzymce na Jasną Górę. Tegoroczne Pielgrzymka połączona  z nocnym czuwaniem odbędzie się 15/16 września pod hasłem: Maryjo Oblubienico Ducha Świętego prowadź nas do Twego Syna. Rozpocznie się uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Abpa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego, w  Bazylice Jasnogórskiej, o godz. 18.30. W programie nocnego czuwania jest modlitwa indywidualna oraz Apel Jasnogórski, Msza św. o północy oraz na zakończenie czuwania o godz. 6.00. W pielgrzymce można wziąć udział również indywidualnie udając się z rodziną własnym środkiem lokomocji.
  9. Pragniemy poinformować Parafian, że po zmianach personalnych w naszej wspólnocie zakonnej wikariuszem parafii (czyli zastępcą o. proboszcza) został mianowany o. Marian Michasiów, natomiast wikariuszem klasztoru (zastępcą o. gwardiana) o. Rafał Bendkowski. 
  10. Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym pragną przyjąć I Komunię św. prosimy o zapisywanie dzieci w kancelarii parafialnej. Zapisując dziecko prosimy o dostarczenie świadectwa Chrztu św. Rodzice dzieci spoza parafii powinni dostarczyć zgodę właściwego księdza proboszcza. Zapisy będą trwały do końca września. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w naszej parafii w przyszłym roku w niedzielę 13 maja.

Wszystkim naszym Parafianom a zwłaszcza Dzieciom i Młodzieży szkolnej oraz Nauczycielom życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa w nowym roku szkolnym.

Franciszkanie

Zaproszenia

Piesza pielgrzymka do Trzebnicy

39. PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA do św. JADWIGI w Trzebnicy – 13 października 2018 r. Zapraszamy do pielgrzymowania! Rozpoczęcie w Katedrze Wrocławskiej w sobotę 13 października o godz. 6.00.Zakończenie Mszą Świętą w Trzebnicy o godz. 1 ...

Więcej

Nabożeństwo Fatimskie

W sobotę, 13 października zapraszamy na godz. 17.30 na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy ...

Więcej

17 edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 17 edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 9 października 2018 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij ...

Więcej

Konferencja przed chrztem

15 września (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ucz ...

Więcej
Więcej artykułów