Ogłoszenia duszpasterskie - XXII Niedziela Zwykła - 1 września 2019 r.

 

 1. Od dzisiaj powraca zwyczajny porządek Mszy św. w naszym kościele. Msza św. w j. angielskim będzie odprawiana o godz. 16.00 oraz powraca Msza św. o godz. 17.00. Od jutra w dni powszednie odprawiana będzie również Msza św. o godz. 6.30 rano.
 2. W dzisiejszą niedzielę Msza św. o godz. 17.00 będzie odprawiana w intencji Żywego Różańca a po niej nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” wciąż zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zakopanego. Obóz odbywa się w dniach 2-16 września. Koszt dwutygodniowego pobytu to jedyne 419 zł. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej: bialydunajec.org. Zachęcamy, by zapisywać się do chaty FDA Porcjunkula. Są jeszcze wolne miejsca.
 4. Msza św. z okazji rozpoczynającego się nowego Roku Szkolnego zostanie odprawiona jutro, w poniedziałek 2 września o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy młodzież i dzieci ze szkół na terenie naszej parafii. Natomiast dzisiaj 1 września podczas Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci.
 5. Już od najbliższego czwartku zaczniemy świętować w naszym sanktuarium 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej. Z tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Sympatyków i Pielgrzymów do udziału w uroczystościach. Program uroczystości jubileuszowych jest wywieszony w gablocie. W czwartek, piątek i w sobotę o godz. 17.00 będzie okolicznościowy wykład w kawiarence parafialnej, następnie Msza św. w kościele i koncert pieśni maryjnych. Na Uroczystą Mszę św. Jubileuszową pod przewodnictwem ks. abpa Józefa Kupnego zapraszamy w niedzielę 8 września 2019 r. o godz. 13.00. Szczegóły można znaleźć również na parafialnej stronie internetowej i Facebooku parafii.
 6. W I sobotę odwiedzimy chorych w domach.
 7. Podobnie jak w ubiegłych latach istnieje możliwość zgłaszania w kancelarii parafialnej i w zakrystii pokoi, stancji i mieszkań do wynajęcia dla studentów.
 8. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny".
 9. Prosimy rodziców dzieci z kl. III o zapisywanie dzieci do grupy I-komunijnej. Dzieci zapisujemy w kancelarii parafialnej. Również prosimy młodzież z kl. VII i VIII oraz z I klasy liceum, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania, o zapisywanie się w kancelarii parafialnej.
 10. W czwartek 5.09.2019  o godz. 15.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej z udziałem asystenta prowincjalnego MI o. Piotra Cubera Ofmconv.
 11. Istnieje możliwość wspólnego wyjazdu do Kruszyny pod Włocławkiem, aby wziąć udział w wydarzeniu "Polska pod krzyżem". Wyjazd nastąpi w dniu 14 września o godz. 5.00 spod kościoła. Powrót - wyjazd z Kruszyny ok. godz. 22.00. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy na wyjazd w zakrystii.
 12. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na działalność charytatywną naszego zespołu "Bonum".

Wszystkim naszym Parafianom, Pielgrzymom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki MB Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

25. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej

W tym roku świętujemy 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej. Z tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Sympatyków i Pielgrzymów na Uroczystą Mszę św. Jubileuszową pod przewodnictwem ks. abp Józefa Ku ...

Więcej
Więcej artykułów