Ogłoszenia duszpasterskie - XXIII Niedziela zwykła - 10 września 2017 r.

 1. Dziś II niedziela miesiąca. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane na tacę ofiary, które przeznaczamy na spłatę długu za remont wieży kościoła. W intencji wszystkich Ofiarodawców i naszych Dobrodziejów będziemy modlić się podczas sumy parafialnej o godz. 13.00.

 2. Dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00 czyli ok. godz. 17:45 zapraszamy na Dróżki do 7 Radości Matki Bożej. Dróżki odprawiamy z okazji przypadającej w poniedziałek  11 września 23. rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej Łaskawej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za rodziny i małżeństwa z naszej parafii.

 3. 12 września we wtorek zapraszamy Gimnazjalistów klas drugich z terenu naszej parafii na mszę św. o godz. 18:00 i pierwsze spotkanie kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Przygotowanie do tego sakramentu trwa przez dwa lata w drugich i trzecich klasach gimnazjum.

 4. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału we wrześniowym Nabożeństwie Fatimskim. 13 września (w środę) o godz. 18.00 Różaniec Fatimski i Msza św., a po niej procesja z figurą MB wokół kościoła. Na procesję prosimy wziąć ze sobą świece. Będziemy gościć w naszym sanktuarium Obraz Matki Bożej Rychwałdzkiej - Pani Ziemi Żywieckiej. Ofiary, prośby i podziękowania na Nabożeństwo Fatimskie można składać do skarbony przy kracie.

 5. W czwartek 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. jak w tygodniu. Wspólnota Krwi Chrystusa  zaprasza w tym dniu na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.

 6. W piątek 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.

 7. 16 września w sobotę o godz. 17:00, w kaplicy Porcjunkula odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych.

 8. Przyszła niedziela jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa, w przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Radio Rodzina.

 9. Informujemy, że uroczystość I Komunii św. odbędzie się w naszej parafii w przyszłym roku w niedzielę 13 maja 2018r. Bardzo prosimy o zapisanie dzieci na listę I-komunijną. Zapisów dziecka dokonują osobiście rodzice w kancelarii parafialnej. Prosimy o dokonanie tej formalności do końca września.

 10. Zapraszamy również naszych Parafian do udziału w archidiecezjalnej pielgrzymce na Jasną Górę. Tegoroczna Pielgrzymka połączona z nocnym czuwaniem odbędzie się 15/16 września pod hasłem: "Maryjo Oblubienico Ducha Świętego prowadź nas do Twego Syna". Rozpocznie się uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Abpa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego, w  Bazylice Jasnogórskiej, o godz. 18.30. W programie nocnego czuwania jest modlitwa indywidualna oraz Apel Jasnogórski, Msze św. o północy oraz na zakończenie czuwania o godz. 6.00. W pielgrzymce można wziąć udział również indywidualnie udając się z rodziną własnym środkiem lokomocji.

 11. Żywy Różaniec zaprasza wszystkich chętnych na Archidiecezjalną Pielgrzymkę do Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim. Wyjazd z ul. Kruczej/Jantarowej 30 września o godz. 8.00. Zapisy w zakrystii lub pod telefonem podanym na plakatach w gablotach.

 12. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: "Niedziela""Gość Niedzielny".

Życzymy naszym Parafianom oraz Pielgrzymom do naszego Sanktuarium wielu łask Bożych
 oraz opieki Matki Bożej Łaskawej - szczególnej Patronki wszystkich Małżeństw i Rodzin.

Franciszkanie

 

Zaproszenia

Biały Dunajec z FDA Porcjunkula

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „PORCJUNKULA” zaprasza wszystkich studentów a zwłaszcza tegorocznych maturzystów na Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu koło Zako ...

Więcej

Pielgrzymuj na Jasną Górę z "Czarną 13"

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę przebiegać będzie pod hasłem "VENI!", podejmując rozważania dotyczące Osoby Ducha Świętego, Jego darów i owoców. Do tego programu duszpasterskiego dodane będą tematy związane ...

Więcej

Franciszkańskie Spotkanie Młodych

31 Franciszkańskie Spotkanie Młodych TCHNIENIE 22 - 28 lipca 2018 r. - Kalwaria Pacławska Ruach - Boskie Tchnienie, zostało udzielone człowiekowi przez Stwórcę w momencie stworzenia. Ten życiodajny oddech, powiew stwórczej mocy Boga, ...

Więcej

Nabożeństwo Fatimskie

W piątek, 13 lipca zapraszamy na godz. 17.30 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy procesja światła z figurą Matki Bo ...

Więcej
Więcej artykułów