Ogłoszenia duszpasterskie - XXIII Niedziela zwykła - 10 września 2017 r.

 1. Dziś II niedziela miesiąca. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane na tacę ofiary, które przeznaczamy na spłatę długu za remont wieży kościoła. W intencji wszystkich Ofiarodawców i naszych Dobrodziejów będziemy modlić się podczas sumy parafialnej o godz. 13.00.

 2. Dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00 czyli ok. godz. 17:45 zapraszamy na Dróżki do 7 Radości Matki Bożej. Dróżki odprawiamy z okazji przypadającej w poniedziałek  11 września 23. rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej Łaskawej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za rodziny i małżeństwa z naszej parafii.

 3. 12 września we wtorek zapraszamy Gimnazjalistów klas drugich z terenu naszej parafii na mszę św. o godz. 18:00 i pierwsze spotkanie kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Przygotowanie do tego sakramentu trwa przez dwa lata w drugich i trzecich klasach gimnazjum.

 4. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału we wrześniowym Nabożeństwie Fatimskim. 13 września (w środę) o godz. 18.00 Różaniec Fatimski i Msza św., a po niej procesja z figurą MB wokół kościoła. Na procesję prosimy wziąć ze sobą świece. Będziemy gościć w naszym sanktuarium Obraz Matki Bożej Rychwałdzkiej - Pani Ziemi Żywieckiej. Ofiary, prośby i podziękowania na Nabożeństwo Fatimskie można składać do skarbony przy kracie.

 5. W czwartek 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. jak w tygodniu. Wspólnota Krwi Chrystusa  zaprasza w tym dniu na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.

 6. W piątek 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.

 7. 16 września w sobotę o godz. 17:00, w kaplicy Porcjunkula odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych.

 8. Przyszła niedziela jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa, w przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Radio Rodzina.

 9. Informujemy, że uroczystość I Komunii św. odbędzie się w naszej parafii w przyszłym roku w niedzielę 13 maja 2018r. Bardzo prosimy o zapisanie dzieci na listę I-komunijną. Zapisów dziecka dokonują osobiście rodzice w kancelarii parafialnej. Prosimy o dokonanie tej formalności do końca września.

 10. Zapraszamy również naszych Parafian do udziału w archidiecezjalnej pielgrzymce na Jasną Górę. Tegoroczna Pielgrzymka połączona z nocnym czuwaniem odbędzie się 15/16 września pod hasłem: "Maryjo Oblubienico Ducha Świętego prowadź nas do Twego Syna". Rozpocznie się uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Abpa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego, w  Bazylice Jasnogórskiej, o godz. 18.30. W programie nocnego czuwania jest modlitwa indywidualna oraz Apel Jasnogórski, Msze św. o północy oraz na zakończenie czuwania o godz. 6.00. W pielgrzymce można wziąć udział również indywidualnie udając się z rodziną własnym środkiem lokomocji.

 11. Żywy Różaniec zaprasza wszystkich chętnych na Archidiecezjalną Pielgrzymkę do Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim. Wyjazd z ul. Kruczej/Jantarowej 30 września o godz. 8.00. Zapisy w zakrystii lub pod telefonem podanym na plakatach w gablotach.

 12. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: "Niedziela""Gość Niedzielny".

Życzymy naszym Parafianom oraz Pielgrzymom do naszego Sanktuarium wielu łask Bożych
 oraz opieki Matki Bożej Łaskawej - szczególnej Patronki wszystkich Małżeństw i Rodzin.

Franciszkanie

 

Zaproszenia

Nabożeństwo Fatimskie

W sobotę, 13 października zapraszamy na godz. 17.30 na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po niej wyruszy ...

Więcej

17 edycja ALPHA we Wrocławiu! Przyjdź i spróbuj!

Już dziś zapraszamy Cię na 17 edycję kursu Alpha w naszej parafii! Startujemy we wtorek 9 października 2018 r. o godz. 18.30. Miejsce – kawiarenka parafialna w domu katechetycznym, wejście od ulicy Oficerskiej. Wyślij ...

Więcej

Konferencja przed chrztem

15 września (sobota) o godz. 17:00 w Kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Przypominamy, że zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni zobowiązani są do ucz ...

Więcej

Kurs Małżeński

Zapraszamy na kolejną edycję Kursu Małżeńskiego w naszej parafii! Początek już 12 października 2018 Kurs odbywa się podczas siedmiu kolejnych wieczorów, w siedem kolejnych piątków. Typowy wieczór rozpoczyna się o 18.00 a kończy ...

Więcej
Więcej artykułów