Ogłoszenia duszpasterskie - XXIII Niedziela Zwykła - 8 września 2019 r.

 1. Dzisiaj II niedziela miesiąca. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, które przeznaczmy na spłatę zobowiązań po zakończonej termomodernizacji naszego kościoła.
 2. Dzisiaj obchodzimy 25. rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Łaskawej w naszym sanktuarium. Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszy św. jubileuszowej o godz. 13.00, której przewodniczył będzie Metropolita wrocławski Ks. Abp Józef Kupny. W modlitwach polecamy naszą parafię miasti i całą archidiecezję opiece MB Łaskawej Opiekunce Małżeństw i Rodzin.
 3. Prosimy rodziców dzieci z kl. III o zapisywanie dzieci do grupy I-komunijnej. Dzieci zapisujemy w kancelarii parafialnej. Również prosimy młodzież z kl. VII i VIII oraz z I klasy liceum, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania, o zapisywanie się w kancelarii parafialnej.
 4. Jutro, w poniedziałek 9. dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i na nabożeństwo przez wstawiennictwo Bł. Męczenników z Peru o. Zbigniewa i o. Michała.
 5. W piątek 13 września odprawiamy kolejne Nabożeństwo Fatimskie w naszym sanktuarium. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Pielgrzymów. Prosimy o zaangażowanie się dzieci i młodzieży.
 6. Istnieje możliwość wspólnego wyjazdu do Kruszyny pod Włocławkiem, aby wziąć udział w wydarzeniu "Polska pod krzyżem". Wyjazd nastąpi w dniu 14 września o godz. 5.00 spod kościoła. Powrót - wyjazd z Kruszyny ok. godz. 22.00. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy na wyjazd w zakrystii. Wydarzenie jest kontynuacją takich akcji jak "Wielka Pokuta" w Częstochowie 3 lata temu oraz "Różaniec do granic" 2 lata temu. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce.
 7. Przed nami pielgrzymka Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę 20/21.09.2019 r. (Pt/So). Zapraszamy chętnych do udziału w pielgrzymce autokarowej do zapisywania się w zakrystii. Można także przyjechać indywidualnie własnym samochodem. Tym, którym czas na to pozwala mogą przyjechać już na drogę krzyżową (godz. 16.45) i zostać na Mszy św. i Apelu. Tym, którzy nie mogą wcześniej wyjechać, proponujemy przyjazd na Apel (godz. 21.00) i pozostanie aż do Mszy św. o godz. 24.00, która zamyka tegoroczne czuwanie przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Od nas autokar wyjedzie o godz. 12.00.
 8. Wychodząc z kościoła można wesprzeć działalność naszego parafialnego zespołu charytatywnego Bonum. Za Wasze ofiary serdecznie dziękujemy.
 9. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka w tym także jubileuszowe wydanie naszego "Listu nie tylko do Parafian". W sklepiku parafialnym są jeszcze koszulki jubileuszowe oraz pamiątkowe jubileuszowe kartki. 
 10. W sobotę (14.09.2019) o godzinie 17.00 w kaplicy Porcjunkula (pod Kościołem) odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 11. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania obchodów Jubileuszu 25-lecia koronacji Obrazu MB Łaskawej. Dziękuję chórom i zespołom muzycznym, dziękuję prelegentom, dziękuję dbającym o przystrojenie kościoła, dziękuję Służbie Liturgicznej Ołtarza, Oazie Rodzin, Rycerstwu Niepokalanej, Grupie Modlitw o powołania i Wam drodzy Bracia i Siostry za udział w triduum i w samej uroczystości. Bóg zapłać.

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

25. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej

W tym roku świętujemy 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej. Z tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Sympatyków i Pielgrzymów na Uroczystą Mszę św. Jubileuszową pod przewodnictwem ks. abp Józefa Ku ...

Więcej
Więcej artykułów