Ogłoszenia duszpasterskie - XXIII Niedziela Zwykła - 9 września 2018 r.

 1. Dziś II niedziela miesiąca. Poprzez ofiary na tacę wspieramy remont naszego kościoła, zwłaszcza prace nad termomoderniczacją świątyni - wykonaniem nowego podłogowego ogrzewania. Za ofiarność dziękujemy: Bóg zapłać. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlimy się podczas sumy parafialnej o godz. 13.00.
 2. Dzisiaj przypada również 9. dzień miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo przez wstawiennictwo Bł. Męczenników z Pariacoto - o. Zbigniewa i o. Michała. Nabożeństwo to odprawimy bezpośrednio po sumie parafialnej. Prośby i podziękowania zanoszone przez wstawiennictwo Męczenników można wpisywać do wystawionej w kościele księgi. 
 3. Po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na Dróżki do Siedmiu Radości Matki Bożej, które odprawiamy w związku ze zbliżającą się rocznicą koronacji wizerunku Maryi w naszym sanktuarium. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji małżeństw i rodzin.
 4. Bardzo prosimy o zapisywanie w najbliższych tygodniach dzieci na przygotowanie do I Komunii Świętej. Zapisy odbywać się będą w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Prosimy rodziców, aby nie zwlekali z zapisaniem dziecka do grupy komunijnej.
 5. Młodzież z trzecich klas gimnazjum, która w zeszłym roku rozpoczęła przygotowanie do sakramentu bierzmowania zapraszamy we środę 12 września na Mszę św. o godz. 18.00 a po niej na spotkanie katechetyczne w sali nr 11 domu parafialnego
 6. Uczniów klas VII i VIII zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 we wtorek 11 września. Po Mszy św. Odbędzie się spotkanie inaugurujące przygotowanie do sakramentu bierzmowania. 
 7. W czwartek 13 września przypada kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 18.00 a później na Mszę św. i procesję maryjną wokół kościoła.
 8. W przyszłą sobotę wznawia działalność nasz zespół charytatywny "Bonum". Od godz. 10.00 będzie można odbierać produkty żywnościowe i środki czystości w siedzibie "Bonum". W związku z tym zwracamy się z prośbą do naszych Parafian, prowadzących hurtownie czy sklepy o wsparcie działalności grupy charytatywnej poprzez przekazywanie artykułów spożywczych i higienicznych, którymi podzielimy się z osobami potrzebującymi pomocy. Mile widziani będą również sponsorzy działalności naszego zespołu charytatywnego.
 9. W przyszłą niedzielę 16 września odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w sali nr 11 o godz. 16.00. Zapraszamy.
 10. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu, Torunia, Św. Lipki, Stoczka i Sokółki. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 5 do 7 października, a jej koszt wynosi 330 zł. Szczegółowe informacje są na afiszach w gablotach. Zapisy pod wskazanymi numerami telefonu lub w zakrystii.
 11. Zapraszamy naszych Parafian do udziału w chórze parafialnym "Borromeo". Próby odbywają się we wtorki od godz. 19.00 w sali nr 13 domu parafialnego. Zachęcamy do śpiewania zwłaszcza młodzież. 
 12. W zakrystii jest dostępny "Gość Niedzielny" i "Niedziela". Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Weekendowe rekolekcje dla studentów w Nysie

Zbliża się adwent. Chcemy przygotować się na ten czas przez wyjazdowe rekolekcje. Ich tematem będą "Listy Apokalipsy". Będziemy czytać i rozważać pierwsze rozdziały Apokalipsy św. Jana i trwać na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Re ...

Więcej

Warsztaty + rekolekcje muzyczno-liturgiczne

Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne serdecznie zaprasza na 2 w 1: Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje, które odbędą się w dniach 30 listopada - 2 grudnia 2018 (od piątku do niedzieli) przy klasztorze oo. franciszkan&oacut ...

Więcej

Zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami

Stowarzyszenie Instytut Edukacyjno-Badawczy zaprasza dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami na zajęcia plastyczne i ruchowo taneczne. Bezpłatne zajęcia odbywają się w domu katechetycznym parafii św. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej 58. Zapisy ...

Więcej
Więcej artykułów