Ogłoszenia duszpasterskie - XXIV Niedziela Zwykła - 15 września 2019 r.

  1. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwie Dróżek do 7 Radości Matki Bożej. Dróżki odprawimy dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00.
  2. Zespół charytatywny "Bonum" serdecznie dziękuje za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek. Na cel charytatywny zebrano 4 167,00 zł. Jednocześnie zapraszamy do stałej współpracy z naszym zespołem charytatywnym. Zaproszenie kierujemy do wszystkich, a zwłaszcza do właścicieli sklepów i hurtowni spożywczych, którzy zechcieliby przekazać żywność lub artykuły higieniczne potrzebującym rodzinom przez pośrednictwo naszego zespołu "Bonum". 
  3. Przypominamy naszym Parafianom, że w najbliższy piątek 20 września odbędzie się na Jasnej Górze czuwanie modlitewne duchowieństwa i wiernych naszej archidiecezji. Zachęcamy do udziału w tym czuwaniu. Rozpocznie się ono Drogą Krzyżową o godz. 16.45. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. rozpoczynająca czuwanie. W programie jest Apel Jasnogórski o godz. 21.00 oraz Msza św. o północy kończąca czuwanie. Można udać się do Częstochowy indywidualnie, własnym środkiem lokomocji i uczestniczyć albo w cąłym czuwaniu, albo w wybranym momencie, np. w Mszy św. o 18.00 i pozostać do Apelu Jasnogórskiego.
  4. Wszystkich, którzy w tym roku pielgrzymowali pieszo na Jasną Górę z naszą, franciszkańską "Czarną Trzynastką" serdecznie zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe. W przyszłą niedzielę 22 września rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 17.00 a następnie podzielimy się radością w kawiarence parafialnej.
  5. W dalszym ciągu serdecznie prosimy o zgłaszanie w kancelarii parafialnej mieszkań i pokoi do wynajęcia dla studentów. 
  6. W następną niedzielę przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar do puszek na katolickie "Radio Rodzina" we Wrocławiu. Za ofiarność serdecznie dziękujemy: "Bóg zapłać".
  7. Z woli Papieża Franciszka misiąc październik 2019 r. jest poświęcony misjom katolickim na całym świecie. W związku z tym, aby wesprzeć działalność naszych misjonarzy z braterskiej placówki w Pariacoto, przeprowadzimy zbiórkę makulatury w naszej parafii. Posegregowaną makulaturę można składać będzie w czwartki w godz. od 16.00 do 19.00 w klasztornym garażu od ul. Kruczej. Zbiórkę makulatury rozpoczniemy od czwartku 26 września. 
  8. O. Proboszcz serdecznie zaprasza Radę Parafialną na spotkanie jutro, w poniedziałek o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej.
  9. Duszpasterstwo osób stanu wolnego przy wrocławskiej katedrze czyli tzw. "Grupa 33" zaprasza na spotkanie w sobotę 21 września o godz. 12.00 przed katedrą. W programie Msza św. wspólna modlitwa i spotkanie w salce "pod czwórką).

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej.

Franciszkanie

Zaproszenia

Pielgrzymuj do Trzebnicy z "Czarną Trzynastką"!

Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania do grobu św. Jadwigi na uroczystości odpustowe! Rozpoczęcie:Wyruszamy z Katedry Wrocławskiej w sobotę 12 października 2019 r. o godz. 6.00.Zakończenie: Mszą Święta w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu ...

Więcej
Więcej artykułów